Eesti korvpallikoondis lõpetas alagrupiturniiri ülisuure kaotusega

Siim Kaasik
Korvpall. Foto on illustratiivne.
Korvpall. Foto on illustratiivne. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Eesti korvpallikoondis kaotas universiaadi alagrupiturniiri viimases kohtumises USA koondisele 61:101.

Juba avaveerandi 12:33 kaotanud Eesti oli poolajapausiks 25-punktilises kaotusseisus. Ameeriklased ei võtnud jalga gaasipedaalilt ka teisel poolajal ning said lõpuks eestlastest jagu koguni 40 silmaga.

Eestlaste parimana sai Siim Markus Post kirja 15 punkti, Mihkel Kirves viskas 13 ning Oliver Metsalu 12 punkti. USA parim oli 19 punkti visanud Vincent Edwards.

Eestlased jäid ameeriklastele alla eelkõige lauavõitluses, mille USA võitis 51:36. Pallikaotusi tegid Eesti korvpallurid 19 ameeriklaste 16 vastu.

Eesti sai alagrupis USA ja Argentina järel kolmanda koha, mis tähendab, et mängimist jätkatakse kohtadele 9. – 16.