Filter temposõidu karikasarja finaaletapi võitis Martma

Siim Kaasik
Kert Martma
Kert Martma Foto: Jānis Lārmanis

Ainažis peetud Filter temposõidu karikasarja kümnenda hooaja finaaletapi võitis Kert Martma (CFC Spordiklubi-Arctic Sport Club), kes läbis 25 km pikkuse distantsi ajaga 33.18,2.

Filter temposõidu karikasarja ja Lätis peetava Filter Velokauss sarja ühisel lõppvõistlusel järgnesid Martmale lätlased Vitalijs Kornilovs (33.36,3; Alpha Baltic-Maratoni.lv) ja Janis Vecvanags (33.53,9; Filter).

Kiireimaks naiseks kerkis lätlanna Viktorija Sipovica (Apsardzes Mobila Grupa) ajaga 40.03,4, teise-kolmanda teenisid vastavalt Mae Lang (40.40,2) ja Mathilde Manuela Nigul (42.07,2). Distantsi läbijaid oli kokku 206.

Filter temposõidu karikasarja üldvõidu pälvis seitsmest etapist neli võitnud Martma. Tiimikaaslane Sander Kempi tuli teisele ja Margus Ruse kolmandale kohale.

Naistest sai hooaja kokkuvõttes esikoha Liisi Rist, järgnesid Krista Karing ja Mathilde Manuela Nigul.

Rattavõistlusele järgnenud 5 km eraldistardist jooksuvõistlusel näitas parimat aega Bert Tippi (16.34,5), kes edestas Janar Juhkovit (17.41,8) ja Tauno Hangi (17.47,8). Naistes võitis esikoha Klarika Kuusk ajaga 19.39,0. Esimest aastat toimunud jooksuvõistluse üldvõitjaks krooniti Janar Juhkov.