Merili Luuk
Philippe Coutinho Brasiilia koondise särgis rõõmustamas
Philippe Coutinho Brasiilia koondise särgis rõõmustamas Foto: PILAR OLIVARES/REUTERS

Siiani veel Ragnar Klavani klubikaaslasena Liverpoolis ametis olev Philippe Coutinho aitas Brasiilia koondisel järjekordse võiduni jõuda hoolimata sellest, et mees on jätnud koduklubis hooaja alguse vigastuse tõttu vahele.

MM-finaalturniirile edasipääsu kindlustanud Brasiilia alistas läinud ööl Ecuadori 2:0. 58. Minutil sisse vahetatud Coutinho sai jala valgeks 76. minutil. Veidi varem oli Brasiilia juhtima viinud värske FC Barcelona täiendus Paulinho.

Põnev kemplus käib aga Brasiilia selja taga, kus madistavad ülejäänud kolmele MM-finaalturniirile otsepääsu tagavale kohale ja ühele play-off-kohale Kolumbia, Argentiina, Uruguay ja Tšiili.

Tšiili on Argentiinast parem vaid väravate vahega, sest kodus kaotati 0:3 Paraguayle. Nii Kolumbia-Venetsueela kui Argentiina - Uruguay kohtumine lõppes 0:0 viigiga.