Koduliiga pallur tüüris Leedu väärt võiduni

Kris Ilves
Leedu koondis teenis EMil teise võidu.
Leedu koondis teenis EMil teise võidu. Foto: JACK GUEZ/AFP

Kahe aasta tagune finalist Leedu alistas korvpalli Euroopa meistrivõistluste B-alagrupi kohtumises seni vaid võite tunnistanud Itaalia rahvuskoondise 78:73.

Suureskooriline avaveerandaeg lõppes 23:23 viigiseisul. Leedukad tegid otsustava vahe sisse teisel 10-minutilisel perioodil, mis võideti üheksa punktiga (18:9). Kolmandal veerandajal vähendasid itaallased vahe vaid punkti võrra. Leedu eduseisu käest ei lasknud ning kirjutas ühe kaotuse kõrvale tabelisse teise võidu.

Võitjameeskonna parimana viskas Adas Juskevicius 20 punkti, soliidse mängu tegi 13 punkti ja kaheksa lauapalli kogunud Jonas Valanciunas. Üleplatsimeheks osutus hoopis Itaalia tähtmängija Luigi Datome 24 silmaga.

B-alagrupi tabeliseis pärast kolmandat vooru: Itaalia 2 võitu, Saksamaa 2, Leedu 2, Ukraina 1, Gruusia 1, Iisrael 0. Hoia end tulemustega kursis Postimehe korvpalli EMi tabloo vahendusel.