Kanepi võimas lend lõppes, aga lõi tulevikuks tugeva valuuta

Andres Vaher
Kaia Kanepi geimide vahel omamoodi keskendumas. Kaheksa mängu New Yorgis lisasid talle edasiseks oluliselt nii enesekindlust, tabelipunkte kui rahalisi vahendeid. Foto: Kathy Willens/AP

Ehkki Kaia Kanepi muinasjutt USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel sai veerandfinaalis kindla 3:6, 3:6 kaotusega Madison Keysile lõpu, liigutas Eesti teine reket kahe nädala jooksul ometi mägesid.

Enne US Openit oli ta 2017. aastal osalenud vaid neljal turniiril ja ehkki kaks neist õnnestus ka võita, kasvas pangakonto vaid 17 659 dollari võrra. Kaheksa mängu – neist seitse võidukat – New Yorgis tõid auhinnaraha aga 470 000 dollarit. Tegemist on kuuendat korda Suure slämmi turniiril veerandfinaali jõudnud Kanepi isikliku rekordiga. Olgugi et arvestatava osa teenistusest sööb USA maksuamet, lubab see märksa muretumalt homsesse vaadata ja kasvõi taustajõudude palkamisele mõelda.