Ott Järvela

Korvpalli EM-finaalturniiri esimeses kaheksandikfinaalis purustas Sloveenia meeskond 79:55 (26:17, 16:10, 26:16, 11:12) Ukraina ja jõudis kaheksa parema sekka.

Sloveenia võit polnud üllatus, sest alagrupiturniir läbiti täiseduga. Aga võidu silmatorkavalt ülekaalukas iseloom küll - Sloveenia peatreener Igor Kokoškov jagas mänguaega kõigil 12 protokolli kantud mängijale, kusjuures meeskonna liidrite Goran Dragici ja Luka Doncici mänguag piirdus vastavalt 21 ja 24 minutiga.

Sloveenia edukaim punktitooja oli Anthony Randolph 21-ga, Klemen Prepelic ja Doncic lisasid 14 silma. Ukraina ridades jõudis kahekohalise summani vaid 11 punkti visanud Maksim Pustozvonov.

Teisipäevases veerandfinaalis kohtub Sloveenia homme hommikul peetava Läti - Montenegro kohtumise võitjaga.

Tabloo: korvpalli EMi tulemused ja ajakava