Video ja galerii: Kölni fännid põhjustasid Londonis mässu

Kris Ilves

Euroopa liigas alustas alagrupiturniiri raske võiduga Londoni Arsenal. Koduväljakul peetud kohtumises alistati Bundesliga meeskond Köln tulemusega 3:1.

Tuhanded pääsmeta Kölni toetajad põhjustasid Londonis korralageduse ning turvalisuse kaalutlustel kõlas avavile plaanitust tund aega hiljem. Nimelt eiras grupp Kölni fänne turvameeste käsklusi ja sisenesid Emiratesi staadionile ilma loata.

Seega kell 22.05 alanud kohtumine algas kell 23.05. Teise ešeloniga mänginud Arsenal jäi kaotusseisu üheksandal minutil – kauglöögist avas skoori kolumblane Jhon Cordoba. Ründaja kasutas ära vastaste väravavahi seiklemise karistusalast väljaspool ning proovis õnne kaugelt. Õnnestunult.

Väljakuperemehed seadsid viiginumbrid tabloole teise kolmveerandtunni alguses, kui mõni hetk varem vahetusest sekkunud Sead Kolasinac ülepuusalöögiga mänguvahendi võrku lõi. Iluvärava toel viis Londoni meeskonna 67. minutil juhtima Alexis Sanchez. Lõppskoori vormistas kümmekond minutit enne matši lõppu Hector Bellerin.

Londonisse kogunes umbkaudu 20 000 Kölni toetajat. Emirates staadion mahutab 60 432 inimest, kuid vastasmeeskonna fännidele eraldati vaid 2900 pääset.