Berliini maratonil sündis Eesti naiste hooaja tippmark

Ott Järvela
Treener Riho Ment ja jooksja Kaia Lepik.
Treener Riho Ment ja jooksja Kaia Lepik. Foto: Erakogu

Berliini maratonil sündis Eesti naiste 2017. aasta hooaja tippmark, kui Kaia Lepik (jooksuklubi Täppsportlased) saavutas ajaga 2:47.49 29. koha ning tõusis Eesti kõigi aegade edetabelis 10. kohale. Lepiku eelmine rekord oli tänavu kevadel Pariisis joostud 2:54.19.

Lepiku treener Riho Ment: «Kaia jooksis ligi minutiga üle ka enda poolmaratoni isikliku, aga see endine rekord polnud päris võimetele vastav. Tempo püsis ühtlane pea lõpuni välja. Vaid lõigul 35. kilomeetrist kuni 40-ndani langes tempo veidi ja aeg oli üle nelja minuti kilomeetri kohta, aga lõpp oli jälle veidi kiirem.»

Esimese 100 sekka jõudsid Berliinis veel kaks Eesti naist – Kristiina Verevmägi (Täppsportlased) saavutas 2:53.28-ga 51. ning Katrina Stepanova (Sparta) 2:58.09-ga 74. koha. Ajaga 3:12.48 219. koha saavutanud Tiina Tross (Täppsportlased) püstitas Eesti rekordi N50 vanuseklassis.

Meeste arvestuses oli Berliinis parim eestlane Tarmo Reitsik (Treeningpartner), kes saavutas ajaga 2:47.20 588. koha. Esimese 2000 sekka mahtusid veel Kait Vahter (927. koht, 2:53.14, Treeningpartner), Raido Raspel (1072. koht, 2:55.16, Treeningpartner) ja Jaan Jagomägi (1890. koht, 3:02.34).

Berliini maratoni võitis meestest Ellud Kipchoge (Keenia) 2:03.32-ga, mis jäi kõigest 35 sekundiga alla maailmarekordile (2:02.57, Dennis Kimetto 2014 Berliinis). Naistes Gladys Cherono (Keenia) 2:20.23-ga.