Blogi: Liverpool jäi Meistrite liigas teist mängu järjest võiduta

Jürgen Klopp.
Jürgen Klopp. Foto: ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/AP

Meistrite liiga alagrupiturniiri teise vooru mängude raames reisis Ragnar Klavani koduklubi Liverpool Moskvasse. Kohtumine Venemaa meisterklubi Spartakiga lõppes 1:1 viigiga. Eesti koondise kapten jälgis kogu matši varupingilt.

Väljakuperemehed haarasid juhtohjad avapoolaja keskpaigas, kui Fernando keerutas oivalise karistuslöögi Loris Kariuse selja taha. Kaheksa minutit hiljem mängis Sadio Manega osavalt kokku Philippe Coutinho ning viigistas mänguseisu.

Teisel poolajal mängu domineerinud Liverpool omas küll mitmeid häid võimalusi, kuid vastaste väravavahte üle mängida ei suudetud. 68. minutil sai vigastada Spartaki esiväravavaht Artjom Rebrov, kes põrkas Mohamed Salah’ga kokku. Mängu sekkus varukiiper.

Samas alagrupis haaras Liverpooli libastumise järel esikoha Sevilla, kes sai kodus Wissam Ben Yedder kübaratriki toel jagu Mariborist. Tabeliseis: Sevilla 4, Liverpool 2, Spartak 2, Maribor 1.

F-alagrupis teenisid võidupunktid Manchester City ja Napoli, kes alistasid koduväljakul vastavalt 2:0 Donetski Šahtari ja 3:0 Rotterdami Feyenoordi. Tabeliseis: Manchester City 6, Šahtar 3, Napoli 3, Feyenoord 0.

G-alagrupis maitses taas võidurõõmu Istanbuli Besiktas. Koduareenil suruti tulemusega 2:0 selili mullune Saksamaa meistriliiga hõbedameeskond RB Leipzig. Porto sai võõral väljakul 3:0 seljavõidu Monaco üle. Tabeliseis: Besiktas 6, Porto 3, Leipzig 1, Monaco 1.

Päeva oodatuimas mängus läksid Saksamaal vastamisi Dortmund Borussia ja Madridi Real. Valitsev meister mängis sakslased tulemusega 3:1 üle. Kaks väravat lõi Cristiano Ronaldo, ühe lisas Gareth Bale. Dortmundi väravamasin Pierre-Emerick Aubameyang hoolitses auvärava eest.

H-alagrupis, kuhu kuuluvad Dortmund ja Real, ristasid mõõgad Nicosia APOEL ja Tottenham Hotspur. Matš kujunes täielikult Harry Kane’i peoks, kes kohtumise kõik kolm väravat lõi. Tabeliseis: Tottenham 6, Real 6, Dortmund 0, APOEL 0.