Madridi Real kaotas kodus Barcelonale 0:2

Oliver Lomp
FC Barcelona pidu: Meistrite liiga esimeses poolfinaalis alistati võõrsil igiõpline rivaal Madridi Real 2:0 Foto: SCANPIX

Jalgpalli Meistrite liiga teise poolfinaali esimeses kohtumises alistas FC Barcelona võõrsil Madridi Reali 2:0.

Esimesel poolajal oli mõlemal meeskonnal paar korralikku momenti, kuid väravaarvet kumbki avada ei suutnud. Veidi parem oli avapoolajal Barcelona. Teist poolaega alustati esimesest tempokamalt ning ka Realil tekkis ees paremaid variante.

61.minutil tegi aga Reali Pepe üsna karmi vea Dani Alvesile ning mees saadeti platsilt minema - Real oli jäänud vähemusse. Kordusest oli näha, et võib-olla oli kohtuniku otsus veidi karm.  Pärast ülekaalu saavutamist muutus Barcelona üha teravamaks ning avaväravat ei tulnudki väga kaua oodata.

Vahetusest sekkunud Ibraim Afellay mängis ääre peal üle Marcelo, andis palli värava alla seniajani üsna kahvatu olnud Lionel Messile, kes selle sisse koksas - 1:0 Barcelonale.

87.minutil näitas Messi, miks teda peetakse maailma parimaks mängijaks, kui triblas mitu Reali meest üle ja lõi Reali väravavahile Iker Casillasele püüdmatult 2:0.

Korduskohtumine peetakse nädala pärast Barcelonas.

Mängu käik:

-

Barcelona algkoosseis: Valdes, Dani Alves, Pique, Puyol, Xavi, Villa, Messi, Mascherano, Keita, Busquets, Pedro

-

Madridi Reali algkoosseis: Casillas, Pepe, Ramos, Ronaldo, Diarra, Marcelo, Xabi Alonso, Arbeloa, Albiol, Di Maria, Özil

-

Madridi Real ja Barcelona on viimase pooleteise nädala jooksul kohtunud kaks korda. Esmalt viigistati Hispaania liiga raames Madridis 1:1 (väravad penaltist Messilt ja Ronaldlt) ning siis alistas Real Valencia staadionil Barcelona  karikavõistlustel Ronaldo väravast 1:0.

-

Mäng algas!

1.minut: Mäng on alanud rahulikult, kuid Real valdab palli

4.minut: Xavi saab ootamatult 30 meetri pealt löögile, kuid pall lendab Casillasele otse kätte

7.minut: Keita teeb juba teise vea järjest, seekord Ramosele

9.minut: Mäng on mõlemalt poolelt alanud rabedalt. Kaalul on liiga palju, et eksida. Barcelona valdab palli

10.minut: Villa saab paremas ääres palli, mängib end aristusala nurga juurest löögile ja pall lendab maksimaalselt pool meetrit väravast mööda. Mängu parim võimalus siiani

13.minut: Barcelona muutub palliga üha enesekindlamaks

14.minut: Barcelonalt hea rünnak. Messi, Xavi ja Pedro kombineerivad, kuid löögini ei jõuta

19.minut: Barcelona valdab palli - samas tehakse seda enamasti oma poolel. Mäng on kinnine

20.minut: Real tegi korraks survet ja kohe tekkis Barcelona kaitses kerge paanika. Midagi ohtlikku siiski ei tulnud

21.minut: Marcelo mängib Barca kaitseliini üle ja teenib nurgalöögi - sellest midagi ohtlikku ei tule

24.minut: Barcelona hoiab endiselt palli, kuid Real seisab kaitses ja poolkaitses hästi. Mäng on väga kinnine

26.minut: Villa annab suurepärase söödu karistusalasse Xavile, kuid Casillas teeb hea tõrje

30.minut: Xavi proovib kaugelt, kuid pall lendab selgelt üle

32.minut: Messi annab korraliku söödu Villale, kes murrab karistusalasse, kuid pall satub Villa enda kaudu üle otsajoone. Nurgalööki ei järgne

34.minut: Pepe pääseb karistuslöögi järel peaga löögile, kuid Valdes kontrollib olukorda

37.minut: Alves teeb Di Mariale vea...karistuslöök ohtlikust kohast. Tsenderduse koht

38.minut: Ronaldo karistuslöök on kehv ja tabab Barcelona müüri

39.minut: Täielik segadus väljakul, mitu meest on pikali...kas Pedro simuleerib?

40.minut: Kordusest on näha, et Arbeloa puude Pedro suunas polnud kuigi tugev. Maksimaalselt viga, mitte kaart, kuid kohtunik annab siiski kollase kaardi. Tõlgendamise küsimus

42. minut: Villa teenib Barcelonale nurgalöögi...Real lööb palli puhtaks

44.minut: Alves saab Di Maria maha tõmbamise eest kollase kaardi. Mängijad keevad üle

45.minut: Reali kasutada karistuslöök heast kohast...ROnaldo tabab taas müüri

45.+1.minut: Ronaldo teeb kaugelt suurepärase löögi, Valdes puterdab palli Özili ette, kelle soorituse tõrjub taas Valdes. SIiski vilistas kohtunik juba suluseisu

Esimene poolaeg on läbi!

Väljaku ääres läheb madinaks..ei saanud täpselt aru, millest madin tekkis

Barcelona varuväravavaht Pinto on saanud punase kaardi kõrvakiilu eest Arbeloa suunas

Real on teinud vahetuse - Özili asemel tuleb platsile Abedayor

Teine poolaeg algas!

46.minut: Messi sai palli, tuli kiiurusega  üle ja andis söödu siis äärele Pedrole. Pedro tsenderdus jõuab taas Messini, kuid argentiinlase löök blokeeritakse

48.minut: Adebayor vaatab, et Valdes on väravast välja tulnud ja proovib lööki oma väljakupoole pealt. Pall lendab siiski kaugelt üle

50.minut: Teine poolaeg on alanud esimesest elavamalt

51. minut: Pikk pall antakse ette Ronaldole, kes võtab palli omaks ja teeb terava nurga alt löögi. Puyol blokeerib

53.minut: Ramos tõmbab kiirrünnakul Messi maha. Mees saab kollase kaardi ja jätab järgmise mängu vahele. Järgnevast karistuslöögist midagi ohtlikku ei sünni

55.minut: Valdes teeb ebaõnnetunud väljalöögi. Ronaldo saab palli, kuid otsus on kesine ja pall läheb üle otsajoone

57.minut: Mascherano teeb vea Pepele ja saab kollase kaardi

59.minut: Barcelona rünnak - Pedro murrab kasti, kuid kukub seal. Penaltit õigustatult ei anta

61.minut: Pepe teeb Alvesile suhteliselt jõhkra vea - punane kaart! Pepe saadetakse platsilt minema ja Real jääb vähemusse. Kordusest on näha, et portgallane tegi suhteliselt rumala vea. Kas punane kaart....taas tõlgendamise küsimus

62.minut: Alves viiakse kanderaamil minema, kuid miimikast on näha, et ta ilmselt naaseb platsile. Reali peatreener Mourinho saadetakse tribüünile, kuna mees ironiseeris neljanda kohtunikuga

65.minut: Puyol teeb vea Ronaldo vastu - karistuslöök

66.minut: Alonso karistuslöögi järel pääseb Ronaldo peaga löögile, kuid pall lendab selgelt üle

67.minut: Alves pääseb peaga löögile, kuid talle vilistatakse suluseis

68.minut: Villa pääseb nurgast löögile, Casillas tõrjub suurepäraselt. Lahtipõrganud pallile saab peaga pihta Pedro, kuid pall lendab mööda. Hea võimalus

71.minut: Pedro asemel tuleb platsile Afellay

74.minut: Pique teeb vea. Järgneb väga hea karistuslöögi koht, eriti Ronaldo jaoks.

75.minut: Ronaldo lööb selgelt üle

76.minut: Afellay läheb kiirusega Marcelost mööda ja annab värava alla söödu Messile, kes lööb 1:0!

Mida teeb Real nüüd?

80.minut: Pique eksib karistusalas, kuid Real midagi ohtlikku ei suuda sellest olukorrast tekitada

83.minut: Adebayor teenib kollase kaardi vea eest Busquetsile

85.minut: Real proovib pikkade pallidega

87.minut: Messi mängib neli meest mööda ja lööb 2:0!

Real peab nüüd viimase välja panema - võõrsile 0:2 kaotusseisus minna oleks väga raske. Paar minutit on aega

90.minut: Villa asemel tuleb platsile Sergio Roberto