Wayne Rooney (sinises) tegi skoori.
Wayne Rooney (sinises) tegi skoori. Foto: Lynne Cameron/imago/Colorsport

Jalgpalli Euroopa liiga alagrupiturniiri teises mängudevoorus kohtusid omavahel Wayne Rooney koduklubi Everton ja Limassoli Apollon. Matš lõppes tulemusega 2:2, kuid enim kõneainet pakub kohtumise teine tabamus.

Apollon asus Liverpoolis toimunud kohtumist 12. minutil Sardinero Adriani väravast juhtima. Üheksa minutit hiljem seadis viiginumbrid tabloole Rooney, kes kasutas ära vastasmängija jämeda eksimuse ja mänguvahendi viie meetri kauguselt tühja väravasse lükkas.

Teisel poolajal lõi Evertoni-karjääri esimese värava 19-aastane Nikola Vlasic, kuid lõppsõna jäi külalistele. Esmalt teenis otse punase kaardi Valentin Roberge ning seejärel suutis kümne mehega Apollon mänguseisu Hector Yuste väravast viigistada.

Suvises üleminekuaknas meeskonda märkimisväärselt tugevdanud Itaalia hiid AC Milan alistas kodumurul Rijeka 3:2. Moepealinna tabamuste eest hoolitsesid Andre Silva, Matteo Musacchio ja Patrick Cutrone. Horvaatia meeskonna väravad sündisid viimase kümne minuti jooksul, kui täpsed olid Boadu Maxwell Acosty ja Josip Elez.

Üllatusega sai hakkama Bulgaaria meeskond Razgradi Ludogorets, kes mängis koduväljakul 2:1 üle Hoffenheimi, kes teadupärast tunnistas Meistrite liiga kvalifikatsiooniringis Ragnar Klavani ja Liverpooli paremust.

Tulemused:

A-alagrupp: Astana – Praha Slavia 1:1, Tel Avivi Maccabi – Villarreal 0:0. Tabeliseis: Villarreal 4, Slavia 4, Maccabi 1, Astana 1.

B-alagrupp: Belgradi Partizan – Kiievi Dinamo 2:3, Skenderbeu – Berni Young Boys 1:1. Tabeliseis: Dinamo 6, Young Boys 2, Partizan 1, Skenderbeu 1.

C-alagrupp: Braga – Basaksehir 2:1, Ludogorets – Hoffenheim 2:1. Tabeliseis: Braga 6, Ludogorets 4, Basaksehir 1, Hoffenheim 0.

D-alagrupp: Milan – Rijeka 3:2, Ateena AEK – Viini Austria 2:2. Tabeliseis: Milan 6, AEK 4, Viini Austria 1, Rijeka 0.

E-alagrupp: Lyon – Atalanta 1:1, Everton – Apollon 2:2. Tabeliseis: Atalanta 4, Lyon 2, Apollon 2, Everton 1.

F-alagrupp: Moskva Lokomotiv – Zlin 3:0, Tirsapoli Sheriff – Kopenhaagen 0:0. Tabeliseis: Lokomotiv 4, Kopenhaagen 2, Sheriff 2, Zlin 1.