Kalev/Cramo alistanud ungarlased on sammu kaugusel alagrupiturniirist

Kris Ilves
Kalev/Cramo - Szekesfehervar Alba.
Kalev/Cramo - Szekesfehervar Alba. Foto: TONI LÄÄNSALU/PM/SCANPIX BALTICS

Korvpalli Meistrite liiga teises kvalifikatsiooniringis Kalev/Cramo konkurentsist lülitanud Szekesfehervar Alba alistas kolmanda eelringi avakohtumises Karsiyaka Pinari 92:90.

Ungarlastest ja ameeriklastest koosnev Ungari meisterklubi kaotas mulluse Türgi üheksanda meeskonna vastu punktiderohke esimese veerandaja tulemusega 22:31. Puhkama mindi koduväljakul mänginud Alba 49:46 eduseisul.

Enne viimast veerandaega olid Alba edunumbrid 77:69, kuid türklased suutsid kaotusseisust välja rabeleda ning ise kohtumist juhtima asuda. Lõpusekundite heitluses suutis kaalukausi enda poolele kallutada Alba – lõppskoor tablool 92:90 Ungari meeskonna kasuks.

Korduskohtumine peetakse esmaspäeval Türgis. Kahe mängu kokkuvõttes paremaks osutunud meeskond pääseb alagrupiturniirile, kus kohtutakse Monaco, Holon Apoel, Murcia UCAM, Krasnojarski Jenissei, Sassari Dinamo ja Oldenburg EWE meeskondadega. Samasse alagruppi kuulub veel Lukoil Academic – Juventus vastasseisu võitja.