Hollandi jalgpallikoondis vajab viimases voorus imet

Hollandi jalgpallikoondis.
Hollandi jalgpallikoondis. Foto: VASILY FEDOSENKO/REUTERS

Jalgpall maailmameistrivõistluste valiksarjas toimusid täna kolmes Euroopa tsooni alagrupis üheksanda vooru kohtumised. Holland vajab viimases voorus vähemalt seitsmeväravalist võitu, et pääseda play-off-ringi.

Holland asus Minskis toimunud kohtumist Valgevene vastu avapoolaja keskpaigas Davy Propperi väravast juhtima. Maksim Volodjko seadis viiginumbrid tabloole teise poolaja alguses. Tulpidemaa päästeingliks tõusis Arjen Robben, kes realiseeris 84. minutil Bas Dosti teenitud penalti. Lõppskoori 3:1 vormistas kolmandal lisaminutil Memphis Depay.

2014. aasta maailmameistrivõistlustel kolmanda koha ning neli aastat varem hõbedase autasu teeninud Holland paikneb A-alagrupis üks voor enne lõppu kolmandal tabelireal ning läheb teisipäeval vastamisi koht kõrgemal oleva Rootsiga. Meeskondi lahutab kolm punkti, kuid üldine väravate vahe on tugevalt rootslaste kasuks ehk teisisõnu on hollandlaste MM-rong sisuliselt läinud.

Ülejäänute õhtuste mängude tulemustega on võimalik tutvuda allpool. Varaõhtused matšid on kättesaadavad SIIT.