FC Flora on Eesti meistritiitlist kahe võidu kaugusel

Ott Järvela
, vastutav toimetaja
FC Flora avavärava tänases mängus Pärnu Vaprusega lõi Rauno Sappinen.
FC Flora avavärava tänases mängus Pärnu Vaprusega lõi Rauno Sappinen. Foto: Marko Saarm / Sakala

Jalgpalli Eesti meistrivõistluste 33. voorus tiitlipretendendid ei vääratanud - nii FC Flora kui ka FC Levadia võitsid ning kolm vooru enne tšempionaadi lõppu edestab on Flora edu Levadia ees endiselt neli punkti.

Levadia kohtus võõrsil Paide Linnameeskonnaga ja kuigi Josip Krznaric eksis 20. minutil penaltiga, ei tekkinud võitmisega probleeme. Väravad lõid Luc Landry Tabi Manga 25., Rimo Hunt 45., Jevgeni Kobzar 57. ja Pavel Marin 68. minutil.

FC Flora võõrustas Lilleküla staadionil punast laternat Pärnu Vaprus ja võitis 3:0. Väravad lõi Rauno Sappinen 6., Brent Lepistu 57. ja German Šlein 84. minutil.

Ülejäänud 33. vooru tänastes mängudes alistas Narva Trans võõrsil 1:0 Viljandi Tuleviku ja Tartu Tammeka võõrsil 2:1 Sillamäe Kalevi. Reede õhtul oli FC Infonet võõrsil 4:2 parem Nõmme Kaljust.

Kolm vooru enne meistrivõistluste lõppu edestab Flora Levadiat nelja punktiga ehk on klubi ajaloo 11. meistritiitlist kahe võidu kaugusel. Kui Flora suudab alistada järgmises voorus võõrsil Narva Transi ja 28. oktoobril kodus Tartu Tammeka, on nad kindlasti meistrid. Kui Flora vääratab (ja kodus Tuleviku ning võõrsil Transiga kohtuv Levadia mitte), siis selgub meister ilmselt viimase vooru mängus Levadia - Flora.