Slovakkia sai naabrite duellis saatusliku kaotuse

Peep Pahv
Ohtlik olukord Slovakkia värava all.
Ohtlik olukord Slovakkia värava all. Foto: AFP

Jäähoki MMil Slovakkias kaotas korraldajamaa meeskond vahegrupi esimeses kohtumises suurele naabrile Tšehhile 2:3. Slovakkia jätkab vahegrupis punktideta ja nende pääs veerandfinaali on võimalik vaid pelgalt teoreetiliselt.

Slovakkia oli kogu mängu tagaajaja osas – 0:1 ja 1:3. Viimased minutid möödusid siiski dramaatilises ja põnevas heitluses, kuid tšehhide paremus jäi püsima.

E-vahegrupis on neli meeskonda teistel eest ära – tiitlikaitsja Tšehhi on kogunud 9, Saksmaa 7, Venemaa 6 ja Soome 5 punkti. Slovakkia ja Taani on seni nullil.

Teises õhtuses mängus alistas turniiri kahvatult alustanud Rootsi kindlalt Prantsusmaa 4:0. Selles vahegrupis on Rootsil ja Kanadal võrdselt 7, Norral 5, USAl 4, Šveitsil 3 ja Prantsusmaal 1 punkt.