Hindrek Pärg
Ioannis Bourousis oli kreeklaste resultatiivsemaid 15 punktiga.
Ioannis Bourousis oli kreeklaste resultatiivsemaid 15 punktiga. Foto: Lefteris Pitarakis/AP

Kreeka korvpallikoondis pani pühapäeval oma fänne küüsi närima, sest koduväljakul oldi Suurbritannia vastu suures hädas.

Kreeka kaotas avaveerandi 20:23 ja poolaja 39:46. Põnevust jagus lõpusekunditeni välja, sest britid juhtisid pärast kolmandat perioodi veel kahega 58:56 ning minut enne lõppu näitas tabloo viiginumbreid 67:67.

Närviliseks kujunenud lõpus tõid otsustavad punktid Ioannis Bourousis, kes realiseeris 19 sekundit enne sireeni 2+1 rünnaku ning kuna britid sellele vastata ei suutnud, korjasid võõrustajad 75:70 võidu.