Barcelona järelkasvumeeskond tegi seda, mida esindusmeeskond ei suutnud

Barcelona U19 meeskond Meistrite liiga võitu tähistamas.
Barcelona U19 meeskond Meistrite liiga võitu tähistamas. Foto: FC Barcelona - Masia / Facebook

Noorte jalgpalli Meistrite liiga 2017-18 hooaja võitjaks krooniti Barcelona U19 meeskond, kes alistas finaalmängus Chelsea eakaaslased 3:0.

Nyonis peetud finaalis jõudis kahel korral sihile Venezuela ründaja Alejandro Jose Marques Mendez (33. ja 52. minutil), ühe tabamuse eest hoolitses hispaanlasest ründaja Abel Ruiz (90+2.). Barcelona järelkasvumeeskond võitis noorte Meistrite liiga teist korda – esimest korda tõsteti karikas pea kohale neli aastat tagasi.

Barcelona esindusmeeskonna laeks Meistrite liigas jäi sel hooajal veerandfinaal, kus üllatuslikult mängiti avamängu 4:1 edu AS Roma vastu maha ja langeti konkurentsist võõrsil löödud väravate reegli tõttu.