Itaalia alistas EM-valikmängus 3:0 Eesti

Itaalia koondise liikmed Eestile löödud väravat tähistamas.
Itaalia koondise liikmed Eestile löödud väravat tähistamas. Foto: SCANPIX

Eesti jalgpallikoondis kaotas EM-valikmängus võõral väljakul 0:3 neljakordsele maailmameistrile Itaaliale.

Itaalia asus kohtumist 21. mnutil Giuseppe Rossi tabamusest juhtima. 39. minutil suurendas eduseisu Antonio Cassano ja 68. minutil vormistas lõppseisu Giampaolo Pazzini.

Eesti peab valiksarjas järgmise kohtumise teisipäeval, kui võõrsil minnakse vastamisi Fääri saartega.

Mängu käik:

-

Avavile on kõlanud!

1 min

Itaalia hoiab palli

3 min

Vahepeal saavad ka eestlased palli hoida

3 min

Itaallastel on tekkimas ohtlik olukord, kuid Rähn lööb palli puhtaks

4 min

Järgmisel Itaalia rünnakul lööb palli puhtaks Piiroja

5 min

Eesti hoiab ka esimest korda pikemalt palli, kuid siiski kaotatakse pall

6 min

Rähn lööb palli klaariks

7 min

Cassano saab löögile, Pareiko püüab ja lööb palli pikalt alla

10 min

Jääger proovib kaugelt peale, kuid läheb mööda

12 min

Itaalia ründab paremast äärest, Teniste lööb palli auti

13 min

Kruglov võitleb mehiselt ja võidab palli Eestile

14 min

Cassano saab ohtlikult löögile, kuid Pareiko tõrjub jalgadega

14 min

Itaaliale nurgalöök

14 min

Rossi saab nurgalöögi järel lähedalt peaga löögile, Pareiko on taas oma ülesannete kõrgusel ja tõrjub

16 min

Pall püsib keskväljal

17 min

Itaalia ründab paremalt äärelt, Teniste lükkab palli üle otsajoone

17 min

Nurgalöök Itaaliale

18 min

Itaalia on pannud peale tugeva surve

18 min

Zenjov tormab kiirelt rünnakule, kuid siiski võtavad itaallased palli endale

18 min

Vunk kaotab keskväljal palli

19 min

Rossi pääseb ohtlikult läbi ja lööb ka teravalt peale. Pareiko tõrjub taas jalgadega. Seis püsib 0:0.

20 min

Kink lööb kaugelt peale. Löök oli tugev, kuid pall lendab mööda

21 min

Itaalia ründab jätkuvalt võimsalt ja Rossi tabamus viib Eesti 1:0 juhtima

23 min

Itaalia mäng on natuke rahunenud

24 min

Itaalia teeb esimese vahetuse. Aquilani pingile, Nocerino mängu

27 min

Kink saab hästi rünnakule ja Zenjov on teisel äärel täiesti vaba, kuid Kink kaotab enne palli

29 min

Mäng on pärast Itaalia väravat rahunenud

30 min

Rossi tulistab peale ja sel korral raksatab pall posti

34 min

Itaalia ründab taas, kuid sel korral jõuab pall kergelt Pareikoni

35 min

Vunk saadab palli ette, kuid omadeni see ei jõua

36 min

Zenjovi vastu tehakse viga ja pall Eestile

39 min

Teniste ei suuda Cassanot ohjeldada ning Cassano lööb postipõrkest 2:0

42 min

Klavan teenib kollase kaardi ja see tähendab, et kohtumises Fääri saartega tuleb Klavanita hakkama saada

45 min

Piiroja saab peaga löögile, järgneb Eesti nurgalöök

45 min

Buffon püüab palli

45 min

Esimesele poolajale antakse üks lisaminut

45 min

Esimene poolaeg läbi, Itaalia juhib 2:0!

46 min

Algas teine poolaeg

48 min

Itaalia alustab taas palli hoidmisega

49 min

Montolivo kõmmutab kaugelt peale, pall lendab siiski kindlalt üle

51 min

Kink lööb kaugelt, pall lendab siiski kõrge kaarega üle värava

53 min

Rossi triblab pikalt Eesti trahvikastis, lõpuks õnnestub siiski Eestil olukord ära klaarida

54 min

Vunk teenib kollase kaardi, ka Vungil on see teine kollane ehk kohtumine Fääri saartega jääb ka temal vahele

54 min

Nii Vunk kui ka Klavan teenisid kollase kaardi ka esimeses kohtumises Itaaliaga

57 min

Itaalia hoiab jätkuvalt palli

58 min

Eesti vahetab. Zenjov pingile, Ahjupera väljakule

58 min

Välja tuleb ka Teniste ning mänguga liitub ka Kaimar Saag

60 min

Eesti mäng on muutunud pärast vahetusi natuke elavamaks

65 min

Itaalia teenib ohtlikust kohast karistuslöögi

65 min

Cassano lahkub väljakul, mängu tuleb Giampaolo Pazzini

67 min

Pirlo saadab karistuslöögist palli ohtlikult värava suunas ja pall lendab posti

67 min

Itaalia teenib nurgalöögi

67 min

Pareikolt taas hea tõrje

68 min

Kaaslased leiavad Pazzini hea sööduga ning Pazzini lööb 3:0

70 min

4:0 on väga lähedal, kuid eestlasel oli sel korral õnne

73 min

Itaalia on jätkuvalt ohtlik

75 min

Itaalia surve püsib ning pall püsib peaasjalikult itaallaste käes

77 min

Eesti saab vahelduseks rünnata, kuid kõik lõppeb sellega, et Ahjuperale vilistatakse viga

79 min

Kink lahkub väljakult, Gert Kams tuleb mängu

79 min

Vahetuse teeb ka Itaalia. Rossi pingile, Giovinco mängu

82 min

Itaallased kiigutavad vaikselt palli

85 min

Ahjupera tulistab kaugelt ja pall lendab rikošetist mööda

89 min

Vunk lööb kaugelt, Buffon püüab

90 min

Kohtunik annab mängule kolm lisaminutit

90 min

Itaalia ründab jätkuvalt

90 min

Chiellini proovib käärlööki, Pareiko püüab

90 min

Mäng läbi!

Eesti koondis peab tänases kohtumises hakkama saama tavapäraste põhimeeste Konstantin Vassiljevi ja Aleksandr Dmitrijevita. Esimene jääb matšist eemale kollaste kaartide ning teine vigastuse tõttu. Seega võtavad keskpoolkaitses täna tõenäoliselt koha sisse Martin Vunk ja Ragnar Klavan.

Eesti algkoosseis: Sergei Pareiko, Enar Jääger, Raio Piiroja, Taavi Rähn, Taijo Teniste, Sander Puri, Ragnar Klavan, Martin Vunk, Dmitri Kruglov, Tarmo Kink, Sergei Zenjov.

Itaalia algkoosseis: Gianluigi Buffon, Christian Maggio, Giorgio Chiellini, Federico Balzaretti, Claudio Marchisio, Antonio Cassano, Alberto Aquilani, Andrea Ranocchia, Riccardo Montolivo, Andrea Pirlo, Giuseppe Rossi.

C-alagrupis on täna kavas veel üks kohtumine, kui Eesti teisipäevane vastane Fääri saared võõrustavad Sloveeniat.

Postimees.ee toob kell 21.45 algava Itaalia – Eesti kohtumise käigu lugejateni.

Eesti – Itaalia varasemad kohtumised:

14.04.1993 Trieste, Itaalia - Eesti 2:0 (MM-valikmäng)

22.09.1993 Tallinn, Eesti - Itaalia 0:3 (MM-valikmäng)

08.09.1994 Tallinn, Eesti - Itaalia 0:2 (EM-valikmäng)

25.03.1995 Salerno, Itaalia - Eesti 4:1 (EM-valikmäng)

03.09.2010 Tallinn, Eesti – Itaalia 1:2 (EM-valikmäng)

03.06.2011 Modena, Itaalia – Eesti ?

C-alagrupi tabeliseis: 1. Itaalia 13 punkti/5 kohtumist, 2. Sloveenia 8/6, 3. Serbia 8/6, 4. eesti 7/5, 5. Põhja-Iirimaa 6/5, 6. Fääri saared 1/5.