Eesti jalgpallikoondis kaotas võõrsil Uruguay’le 0:3

Uruguay koondise üks suuremaid staare Luis Suarez (vasakul) ja Eesti koondise keskkaitsja Mikk Reintam. Foto: SCANPIX

Eesti jalgpallikoondis kaotas võõral väljakul toimunud sõprsukohtumises 0:3 kahekordsele maailmameistrile Uruguay'le.

Uruguay asus mängu 12. minutil Martin Caceresi tabamusest juhtima ja selle seisuga ka avapoolaeg lõppes.

55. minutil suunas nurgalöögi järel Mikk Reintam palli Eesti koondise väravasse ja lõppseisu vormistas Nicolas Lodeiro 71. minutil.

Eesti ja Uruguay kohtusid sel aastal teatavasti teist korda. Märtsis Tallinnas toimunud kohtumises teenis Eesti 2:0 võidu.

Eesti koondise jaoks on nüüd Lõuna-Ameerika turnee lõppenud. Esimeses kohtumises jäädi mäletatavasti 0:4 alla Tšiilile.

Uruguay – Eesti

Väravad: 12. Martín Caceres, 55. ov. Mikk Reintam, 71. Nicolas Loreido

Hoiatus: 18. Siim Tenno

Uruguay: Fernando Muslera, Diego Lugano, Maximiliano Pereira, Martín Caceres, Mauricio Victorino (60. S. Coates), Diego Perez (60. W. Gargano), Egidio Arevalo Rios (85. S. Eguren), Nicolas Loreido (72. A. Gonzalez), Luis Suarez (72. A. Hernandez), Diego Forlan (82. S. Abreu), Edinson Cavani.

Eesti: Pavel Londak, Tihhon Šišov, Mikk Reintam (62. Igor Morozov), Karl Palatu, Dmitri Kruglov, Gert Kams (88. Andrei Veis), Siim Tenno (62. Sergei Mošnikov), Sander Puri, Siim Luts (64. Meelis Peitre), Joonas Tamm (80. Joel Indermitte), Henri Anier (64. Albert Prosa).

Mängu käik:

-

Mäng käib!

8 min

Uruguay teenis ohtlikust kohast karistuslöögi. Eesti õnneks laheneb olukord meile soodsalt

10 min

Uruguay ründab ohtlikult, Londak püüab palli

10 min

Mängu alguses tekitas häid olukordi ka Eesti ning teeniti kaks nurgalööki

11 min

Eesti eksib taas keskväljal ja pall kingitakse Uruguay'le

12 min

Nurgalöök Uruguay'le, midagi ohtlikku ei tule

12 min

Taas nurgalöök Uruguay'e

12 min

Forlan annab kõrge palli ja värav Uruguay'le

12 min

Värava autoriks on Martin Caceres. Uruguay juhib 1:0

16 min

Eesti koondis tekitab vastaste värava all elevust ja teenib nurgalöögi

16 min

Nurgalöögi järel on korraks Uruguay kastis ärevust, kuid pall lüüakse siiski klaariks

18 min

Siim Tenno teenib kollase kaardi

20 min

Puri lööb peale, pall lendab üle värava

22 min

Kams annab hea palli karistusalasse, kuid Uruguay kaitsja löög palli Anieri eest üle otsajoone

22 min

Eesti teenib kaks nurgalööki järjest

25 min

Suarez kukub karistusalas ja laitab käsi, kuid kohtunik ei lähe õnge

28 min

Nicolas Lodeiro lööb palli hea koha pealt (umbes 11 m väravast) üle värava

32 min

Eesti tegutseb keskväljal taas hooletult ja kaotab palli. Puri peab tegema vea, et vastaste hoogu pidurdada

33 min

Eesti koondise värava all on tõeline segadus ja korraks käib pall ka postis. Lõpuks võtab Londak palli oma haardesse ja annab palli ette

34 min

Eesti teenib päris heast kohast karistuslöögi (umbes 30 meetrit väravani). Kams proov, kuid pall lendab umbes meetri jagu üle värava

37 min

Cavani saab peaga lähedalt löögile, Londak teeb hea tõrje

39 min

Uruguay ründab ohtlikult, Londak tuleb õigel hetkel vastu ja lahendab olukorra Eesti kasuks

42 min

Forlani ohtlik löök lendab napilt väravast mööda

44 min

Uruguay teenib nurgalöögi, midagi ohtlikku korda siiski ei saadeta

45 min

Forlanilt terav ja ohtlik löök, Londak reageerib hästi ja tõrjub ühe käega. Sellele järgneb peaga löök Lodeirolt, mis lendab meie õnneks posti

45 min

Esimene poolaeg läbi. Uruguay juhib 1:0!

46 min

Algab teine poolaeg. Eesti paneb palli mängu

46 min

Uruguay tuleb kiirelt üle ja leitakse hea löögikoht Suarez'ile, kes lööb palli üle värava

51 min

Uruguay nurgalöök midagi ohtlikku ei kujuta

54 min

Uruguay'lased saavad nurgalöögi järel löögile, kuid raamidesse pall ei jõua

54 min

Lodeiro löök läheb napilt postist mööda

55 min

Uruguay nurgalöök ja ... pall lendab Reintami põlvest oma väravasse. Uruguay juhib 2:0!

59 min

Tenno lööb kaugelt peale, kuid pall lendab Tammest üle otsajoone

59 min

Uruguay teeb korraga kaks vahetust

63 min

Eesti teeb kaks vahetust. Reintam ja Tenno välja. Mošnikov ja Morozov väljakule

64 min

Eesti teeb veel kaks vahetust. Luts ja Anier välja. Peitre ja Prosa väljakule

67 min

Eesti hoiab pikemalt palli ja otsib võimalusi ettepoole

69 min

Eesti surve lõppeb Mošnikovi pealelöögiga, mille Uruguay blokeerib

71 min

Eesti kaotab keskväljal palli ja sellele järgneb Uruguay kiirrünnak, mille lahendab kindlalt Lodeiro. Uruguay juhib 3:0!

74 min

Uruguay ründab ja sel korral lendab pall latti!

80 min

Eesti ründab. Prosa löök läheb üle värava

80 min

Eesti vahetab. Tamm välja, Indermitte väljakule

84 min

Uruguay jahib veel ühte väravat. Teenitakse järjekordne nurgalöök

86 min

Puri lööb kaugelt peale. Pall lendab küllaltki keskele ja Muslera püüab

87 min

Eesti teeb ka kuuenda vahetuse. Kams välja, Veis mängu

90 min

Kohtunik lisaminuteid ei anna ja vilistab kohtumise lõppenuks

90 min

Mäng läbi! Uruguay võitis 3:0!

Eesti ja Uruguay kohtusid omavahel ka märtsis ning Tallinnas toimunud kohtumises teenis Eesti 2:0 võidu.

Käimasoleval Lõuna-Ameerika turneel on Eesti koondise jaoks tegemist teise kohtumisega. Esimeses mängus jäädi 0:4 alla Tšiilile.

Algkoosseisud:

Eesti: Pavel Londak, Tihhon Šišov, Mikk Reintam, Karl Palatu, Dmitri Kruglov, Gert Kams, Siim Tenno, Sander Puri, Siim Luts, Joonas Tamm, Henri Anier.

Uruguay: Fernando Muslera, Maximiliano Pereira, Mauricio Victorino, Diego Lugano, Martín Caceres, Edinson Cavani, Diego Perez, Egidio Arevalo Rios, Nicolas Lodeiro, Luis Suarez, Diego Forlan.