Kunda rullimaratoni võit läks välismaale

EMT Rullituuri neljanda etapi, Kunda Rullimaratoni võitis Venemaa rulluisutaja Nikolay Yugay. Foto: Jaanus Ree

Pühapäeval, 31. juulil sõidetud Eesti suurima rulluisusarja EMT Rullituuri neljanda etapi ehk Kunda Rullimaratoni võitis Schänkel-Skateland esindaja Nikolay Yugay Venemaalt.

Eestlaste edukaim oli Indrek Tobreluts (Albe Team Bont), kes sõitis teiseks.

Naiste arvestuses võitles poodiumi kõrgeimale kohale Enel Kõrva (Rollerblade Top Team), kes jõudis üldarvestuses 19. kohale.

„Võitis teistelgi EMT Rullituuri etappidel Eesti sõitjatele tugevat konkurentsi pakkunud sõitja, kes rebis teistelt eest ära juba võistluse algfaasis ning surus ühtlase tempoga ja meeskonnakaaslaste toel  jälitajatega vahet pikemaks. Teise ringi lõpus pääses talle järele
 Indrek Tobreluts,“ kirjeldas võistluste käiku põhi- ehk maratonidistantsil korraldaja, Eesti Rulluisuliidu peasekretär Jaanus Ritson. „Nii otsustati poodiumi kaks kõrgemat kohta, kolmanda koha eest võideldi viimasel 500 meetril.“ Kolmanda koha sõitis välja Jaan Saks,
 Schänkel/Simmons Estonia võistkonnast. Naiste II ja III koht jagunesid vastavalt Elena Ruusule ja Valentina Vakhrameevale samuti Schänkel/Simmons Estoniast.

Kundas sai erinevatel – maraton, poolmaraton, lastesõidud, rullsuusatamine ja ratastooliralli - distantsidel lõpuaja kirja enam kui 330 suuremat ja väiksemat rulluisutajat.

EMT Rullituuri koondarvestuses juhib pärast neljandat etappi Albe Team/Bonti sõitja, Eesti edukamaid rulluisutajaid Kert Keskpaik 1959 punktiga. Temast jääb vaid kuue punktiga maha meeskonnakaaslane Indrek Tobreluts. Naiste arvestuses juhib koondarvestuses Enel Kõrva 1694 punktiga, temast jääb 10 punkti kaugusele tiimikaaslane Diana Kaareste.

Eesti suurimat rulluisusarja EMT Rullituur on järgi veel kaks etappi – 21. augustil sõidetakse Kalevipoja Rullimaraton Mustvees (võistlus toimub liikluseks suletud Tartu-Jõhvi uuel maanteelõigul 74,9-78,5 km) ja Jüri Rullimaraton Tallinna piiril Jüri Tehnopargis  4. septembril.