Raja püstitas Kuldliigal vastutuules isikliku rekordi

Andres Raja
Andres Raja Foto: Mihke Maripuu

Kergejõustiku Kuldliiga finaaletapil Viljandis parandas mitmevõistleja Andres Raja 110 m tõkkejooksus isiklikku rekordit.

Jooksu ajal puhus vastutuul 1,5 m/s, kuid Raja tegi suurepärase jooksu ja sai kirja aja 13,84 (varasem tippmark 13,89).

Raja ees sai esikoha kolm aastat tagasi Pekingi olümpial sel distantsil poolfinaali jõudnud Samuel Coco-Viloin ajaga 13,79, prantslase isiklik rekord on 13.46.

Raja jooksis isikliku rekordi ka 400 meetris, kus oli 48,83ga viies. Jooksu võitis samuti isikliku rekordi 46,11ga Marek Niit.

Meeste 100 m jooksus sai Marek Niit 10,73ga kolmanda koha, võitis jamaikalane Leron Clarke 10,36ga. Jooksu ajal puhus vastutuul 2,3 m/s.

Meeste kolmikhüppes sai esikoha venelane Igor Spasovhodski 16.50ga, teine oli Igor Sjunin 16.31ga. Naiste kolmikhüppes võidutses Sudaani esindav Yamile Aldama 14.20ga, eestlannadest sai Merilyn Uudmäe 12.61ga neljanda koha.

Naiste teivashüppes sai 3.83ga esikoha venelanna Valeria Snegova, sama tulemusega oli teine Maarja Pärs. Lembi Vaher piirdus 3.73ga ja pidi leppima kolmanda kohaga.

Meeste kaugushüppes võidutses 8,34ga portugallane Marcos Chuva, eestlastest oli parim Jaanus Uudmäe, kes sai 7.32ga kaheksanda koha.