Loeb sai koos abikaasaga kolmanda koha

Sebastien Loeb koos tütre ja abikaasa Severine'iga.
Sebastien Loeb koos tütre ja abikaasa Severine'iga. Foto: Kadena Pix

Kolmepäevase du Var ralli võitsid WRC-autol võistelnud Dany Snobeck – Gilles Mondesir. Super 1600 klassi autoga saavutasid üldises paremusjärjestuses kolmanda koha Sébastien Loeb ja Séverine Loeb.

Prantsusmaa autoralli meistrivõistluste viimasel etapil jälitas mitut rivaali ebaõnn. Nii katkestasid sõidu üsna lõppfaasis liidrikohalt Eric Brunson – Cedric Mondon. Nende Subaru Impreza WRC jäi rajaveerde kümnendal katsel, vahendab rally.ee.

Poole varem kihutasid aga teelt välja Ford Focus RS WRC 07 autol võistelnud Pieter Tsjoen ja Eddy Chevallier. Üldse katkestas selle osaliselt vihmas sõidetud asfaldiralli 94 võistluspaari.

Esikoha saavutasid Dany Snobeck - Gilles Mondesir (Peugeot 307 WRC). Teise tulemuse said kirja Jean-Sebastien Vigion - Eric Yvernault (Peugeot 207 Super 2000), jäädes võitjaile alla kolme minuti ja 25,9 sekundiga.

Kolmandana pääsesid poodiumile Sébastien Loeb – Séverine Loeb (Citroën C2 Super 1600). Koos abikaasaga võistelnud valitsevat autoralli maailmameistrit jäi teisest kohast lahutama 54,3 sekundit.

Historic-autode arvestuses võistelnud eestlastest said rallil lõpuni Alar Hermanson – Heiti Laast (VAZ 21011). Villu Mättik – Arvo Maslenikov (VAZ 2101) tulemust kirja ei saanud.