Tallinna Maraton lõi rekordeid

Tallinna maraton. Maraton. Võitja Julius Muriuki ja Kosgei Isaack.
Tallinna maraton. Maraton. Võitja Julius Muriuki ja Kosgei Isaack. Foto: PRIIT SIMSON/PM/SCANPIX BALTICS

Pühapäeval, 11. septembril Tallinna kesklinnas peetud Tallinna Maratoni ja Tallinna Sügisjooksu lõpetasid rekordilised 16 024 osalejat.

Koos laupäeval (10.09) toimunud lastejooksudega ulatus osavõtjate arv 17 594ni.

Tallinna Maratoni kaksikvõidu võtsid sarnaselt möödunud aastaga Keenia jooksjad. Uue rajarekordiga 2:12:56 sai esikoha Julius Muriuki. Varasemalt pole Eestimaa pinnal nii kiiresti 42,195 kilomeetrit joostud.

Maratonidistantsi võidukalt lõpetanud Muriuki edestas teise koha saavutanud kaasmaalast Isaack Kosgei’d (2:12:56) vaid sammupikkusega. Üldarvestuses lõpetas kolmandana Hassane Ahouchar Marokost (2:13:17). Eesti meistritiitli võitis uue isikliku rekordiga 2:28:25 Kaupo Sasmin, mis üldarvestuses tagas 6. koha. Eesti meistrivõistluste arvestuses saavutas ajaga 2:34:30 2. koha Andrus Lein.  3. koht kuulus Sander Jürsile ajaga 2:34:41. Üldarvestuses olid Lein ja Jürsi vastavalt 9. ja 10. kohal.

Naiste arvestuses võttis ajaga 2:34:14 võidu Almaz Alemu Balcha Etioopiast, mis üldarvestuses tagas 8. koha. Teisele kohale jooksis end Irene Chepkirui (2:34:41), kes üldarvestuses oli üheteistkümnes. Kolmas oli Leila Luik, kes võimsa isikliku rekordiga 2:52:05 võttis ka Eesti meistritiitli. Üldarvestuses kuulus Luigele 33. koht. Eesti meistrivõistluste arvestuses hõbemedali võitnud Evelin Kärner jooksis uueks isiklikuks rekordiks 2:59:19, mis üldarvestuses tagas 52. koha. Kolmandale kohale jooksis Alma Sarapuu (3:04:55), kes üldarvestuses oli 76. kohal.