Konstantin Vassiljev tõusis Eesti jalgpallikoondise kangelaseks

Eesti jalgpallikoondis alistas täna EM-valiksarjas võõrsil Põhja-Iirimaa 2:1. Eesti jäi esimesel poolajal kaotusseisu, kuid vahetusest sekkunud Konstantin Vassiljevi väravad tõid Eestile võidu. Kuna Serbia ei suutnud Itaalia vastu enamat 1:1 viigist, elab Eesti lootus EM-finaalturniirist edasi.

C-alagrupi tabeliseis: 1. Itaalia 23 (punkti)/9 (mängu), 2. Eesti 16/10, 3. Serbia 15/9, 4. Sloveenia 11/9, 5. Põhja-Iirimaa 9/9, 6. Fääri saared 4/10.

C-alagrupi järelejäänud kohtumised: Sloveenia – Serbia, Itaalia – Põhja-Iirimaa.

Mängu käik:

EESTI ALGKOOSSEIS: Pareiko - Jääger, Stepanov, Piiroja, Klavan - Puri, Vunk, Dimitrijev, Kruglov - Kink, Ahjupera

Belfasti staadioni väljak on vihmast pehme

MÄNG ALGAS!

3.minut: Ahjupera võttis ilusti palli maha, lükkas kingile, kes pääses läbi ja tekitas ohtliku olukorra, kuid iirlased likvideerisid momendi

5.minut: Iirlaste vasturünnak lõppeb ebaõnnestunud tsenderdusega

8.minut: McCann sai viga, kuid naaseb platsile

9.minut: Kink teeb hea lögi, kuid iirlaste väravavaht tõrjub...nurgalöögist ei tule midagi

11.minut: Eesti on mängu alustanud korralikult. Ahjupera teeb ees head tööd ja leiab hästi oma mängijaid

12.minut: Kink teenib heast kohast trahvilöögi - korralik koht tsenderduseks

15.minut: McCann teeb korraliku löögi ja Pareiko tõrjub nurgalöögiks..Eesti lööb palli puhtaks

16.minut: Eestil hea kontrarünnak, kuid Kink kiirustab pealelögiga ja pall lendab selgelt mööda

Reintam teeb sooja, kas keegi on vigane?

22.minut: Põhja-Iirimaa läheb juhtima! Lafferty jookseb Piiroja ääres üle, tsenderdab värava ette, kus Pareiko ei saa palli kätte ja Davis lööb 1:0!

26.minut: iirlased tulid taas ohtlikult läbi, kuid Pareiko püüdis

27.minut: Kingile tehakse viga, hea koht trahvilöögiks

28.minut: Trahvilöögi järel saab Piiroja hästi palli, kes näitab head tehnikat ja lööb napilt üle

29..minut: Eesti kiirrünnakul annab KInk söödu Ahjuperale, kes on suluseisus

32.minut: Clingan tuleb vigastada saanud Corry Evansi vastu platsile

35.minut: Iirlaste nurgalöögi lööb Pareiko puhtaks

39.minut: Lafferti pääseb täiesti vabalt löögile, kuid talle vilistatakse suluseis

45.minut: Vunk vahetas hästi äärt, kuid Puri ei saanud palli kätte

Poolaeg on läbi!

Zenjov tuleb poolajal Ahjupera asemel väljakule

Teine poolaeg algas!

48.minut: Zenjov teenib kollase kaardi

48.minut: Zenjov läheb suurepäraselt äärest läbi, annab Klavanile, kes söödab värava ette Kingile, kes palli sisse ei saa. Suurepärane võimalus!

51.minut: Kink annab suurepärase söödu Zenjovile, kes pääseb väravavahiga silmitsi, kuid lööb meetreid mööda. Eesti parim võimalus seni

52.minut: Lafferty saab kollase kaardi

55.minut: Klavan annab suurepärase söödu Kruglovile, kuid viimase tsenderdus ebaõnestub

56.minut: Lafferty on Eesti õnneks suluseisus

57.minut: Kruglov saab ääres palli ja lööb, kuid pall lendab üle

Purje tuleb Puri asemel sisse

60.minut: Eesti teenib nurgalöögi...iirlased likvideerivad olukorra. Kink saab kasti ääres palli, kuid löök ebaõnnestub

62.minut: Jäägeri trahvilöögile saab pea vahale Piiroja, kuid pall lendab üle otsajoone

63.minut: Kink tsenderdab ohlikult karistusalasse, kuid iirlased likvideerivad

65.minut: Kingi asemel tuleb platsile Vassiljev

66.minut: Correy Evansi hea pealöök lendab napilt üle

69.minut: Vunk ja Vassiljev kombineerivad hästi - Vassiljev pääseb löögile, kuid pall lendab mööda

71.minut: Eesti teenib nurgalöögi...Vssiljev annab hea terava palli, Zenjov suunab värava ette, kuid Piiroja lööb mööda

74.minut: Iirlaste väravavaht tõrjub hea Zenjovi löögi

75.minut: Iirlaste väravavaht Camp teenib aja viivitamise eest kollase

76.minut: Vassiljev teenib Eestile penalti!!!!

77.minut: Vassiljev läeb lööma...VIIIK!!!!!!!!!

79.minut: Eestil hea kontrarünnak, lõpuks jääb Zenjov suluseisu

80.minut: Catcharti löögi püüab Pareiko

82.minut: Purje pääseb äärest läbi, kuid tsenderdusele ei saa keegi jalga vahele

85.minut: Vassiljevi fantastiline kauglöök lendab ristnurka ja Eesti juhib 2:1

89.minut: Vassiljev kombineerib hästi Zenjoviga, kelle löögi tõrjuvad iirlased. Hea võimalus!

90.minut: Põhja-Iirimaa nurgalöök...Eesti lööb palli klaariks

Kohtunik lisab neli minutit

90.+1.minut: MCAuley saab kollase kaardi vea eest Purje vastu

MÄNG LÄBI! EESTI ALISTAS PÕHJA-IIRIMAA 2:1!

Eestil on säilinud veel võimalus lõpetada alagrupp teise kohaga ning kindlustada endale sellega pääs play-off’i.

Tänase kohtumise eel on eestlastele muret valmistanud mitme põhimängija vigastused. Traumade küüsis on olnud nii Raio Piiroja, Konstantin Vassiljev ja Andrei Stepanov. Siiski võib loota, et kõik saavad siiski täna Eestit aidata. Kahe kollase kaardi tõttu peab tänase matši vahele jätma Taavi Rähn.

C-alagrupi tabeliseis: 1. Itaalia 22 (punkti)/8 (mängu), 2. Serbia 14/8, 3. Eesti 13/9, 4. Sloveenia 11/9, 5. Põhja-Iirimaa 9/8, 6. Fääri saared 4/10.

Oma rolli võib tänases kohtumises kindlasti mängida ka ilm. Belfastis on viimastel päevadel kõvasti sadanud ning Windsor Parki staadioni väljak oli vähemalt eile küllaltki pehme. Lisaks on staadion suhteliselt avatud tuultele ning tuul siin puhub ja kohati vägagi tugevasti.