Ekidenis sündis Eesti rekord

Ekideni Eesti meistrid.
Ekideni Eesti meistrid. Foto: Taavi Tambur

Tartu Ülikooli akadeemilise spordiklubi naiskond võitis täna Tallinnas Lillepi pargis toimunud Eesti meistrivõistlused ekidenis ajaga 2:38.17, parandades enda nimel olevat Eesti rekordit 49 sekundiga, vahendab Jooksuportaal.blogspot.com.

Naiskonnas jooksid Lily Luik, Egle Mätas, Liina Luik, Jekaterina Patjuk, Liina Tšernov ja Leila Luik.

Spordiklubile kuulunud varasem Eesti rekord oli 2:39.06, mille naiskond jooksis aasta tagasi.

Hõbemedalile tuli ajaga 2:45.19 SK Stamina naiskond koosseisus Janelle Tarum, Liis-Grete Arro, Merill Mägi, Evelin Kärner, Marianne Leppmets ja Olga Andrejeva. Pronksmedalid läksid ajaga 2:50.48 Sportkeskus.ee naiskonnale, milles jooksid Kirti Rebane, Maie Kuusik, Kadri Kadak, Annika Rihma, Viivi Anne Soots, Anu Teppo.

Meeskondadest tuli Eesti meistriks Tartu Ülikooli akadeemilise spordiklubi võistkond (Pavel Loskutov, Viljar Vallimäe, Kenny Kivikas, Tiiddrek Nurme, Nikolai Vedehin, Aleksei Markov) ajaga 2:14.29. Teise koha sai SK Stamina võistkond (Kristo Reinsalu, Sergei Tšerepannikov, Aleksei Saveljev, Ilja Nikolajev, Taavi Tambur, Roman Fosti) 2:15.27ga ja kolmanda koha Eesti Maaülikooli spordiklubi võistkond (Karl Rauno Miljand, Ralf Lipp, Jan Õiglane, Keio Kits, Argo Jõesoo, Ragnar Lipp) 2:16.03ga.