Peep Pahv
, sporditoimetuse juhataja
Konstantin Vassiljevi löögist jõudis Eesti viigini.
Konstantin Vassiljevi löögist jõudis Eesti viigini. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti jalgpallikoondis viigistas EM-valiksarja play-off korduskohtumises Iirimaaga 1:1. Eesti värava sündis 57. minutil Konstantin Vassiljevi kauglöögist. Iirimaa poolel oli 31. minutil täpne Ward.

Esimene mäng lõppes Tallinnas eestlaste 0:4 kaotusega, seega kaotas Eesti kahe mängu kokkuvõttes 1:5.

Mängu käik

Eesti - Iirimaa

1. min

Kohtumine algas

3. min

Kohtumine algas rahulikult. Pall püsib keskväljal

5. min

Keane saab väravavhiga silmitsi, kuid Londak tõrjub

6. min

Ward tõmmatakse trahvikasti piiril maha

6. min

Iirimaa mängib karistuslöögi osavalt lahti. Londak tõrjub esimese löögi, Keane saab uuesti löögile, kuid pall lendab väravast mööda.

10.min

Rähn teenib kollase kaardi

14.min

Eeslased jõuavad trahvikasti ja teenivad nurgalöögi

14.min

Nurgalöögist ohtu ei teki

15.min

Keane pääseb läbi, ent Londak on enne jaol

17.min

Kruglov on saanud vigastada. Ilmselt on viga puusas

18.min

Sunnitud vahetus. Sander Puri asendab Dmitri Kruglovi

22.min

Pärast esimest survet on Iirimaa rünnakud vaibunud ja mäng kulgeb rohkem keskväljal

23.min

Iirimaa teenib nurgalöögi, kuid ohtu ei teki

29.min

Pall püsib ikka rohkem keskväljal ja olukordi ei teki

31.min

Iirimaa teenib nurgalöögi

31.min

Värav! Iirimaa pääseb 1:0 juhtima

31.min

Värav sündis taas Eesti kaitse eksimusest. Londak tõrjus palli enda ette, ent kaitsjad lubasid iirlase Wardi korduslöögile ning pall lendas väravasse.

34.min

Voskoboinikov pääseb läbi ja lööb väravale, ent Given püüab palli

37.min

Eesti teenib nurgalöögi

38.min

Eesti suutis umbes minut aega järjest rünnata, kuid pealelöögile ei jõutud

43.min

Eesti terav vasturünnak ei jõudnud löögini

44.min

Iirimaa teenib nurgalöögi, kuid Londak püüab palli

45.min

Esimene poolaeg on lõppenud. Eesti on Iirimaa vastu kaotusseisus 0:1

46.min

Algas teine poolaeg

52.min

Mängu kulgeb rahulikult

54.min

Ward pääseb löögile, kuid Londak püüab palli

54.min

Joel Lindpere lahkub väljakult ja Tarmo Kink tuleb tema kohale

54.min

Lindpere tänane sooritus jättis soovida - sisuliselt oli ta platsil nähtamatu, ega suutnud meeskonda aidata.

57.min

VÄRAV! Vassiljev pääseb kaugelt löögile ja pall lendab Iirimaa väravasse! 1:1

60.min

Iirimaa teeb esimese vahetuse

61.min

Ohtlik olukord Eesti värava all. Iirimaa teenib nurgalöögi, kuid ei enamat

62.min

Doyle lööb, Londak püüab

66.min

Vunk teennib kollase kaardi

66.min

Dunne pääseb peaga ohtlikult löögile, kuid pall lendab otse Londakule kätte

67.min

Iirimaa vahetab. Keane lahkub, Cox tuleb tema asemele

72.min

Cox pääseb äärelt läbi, kuid õiget lööki ei järgne

73.min

Voskoboinikov lahkub platsilt, Purje tuleb asemele

73.min

Eestil on nüüd kõik kolm vahetust tehtud

74.min

Vunk saab löögile, Given tõrjub

76.min

Kingi kauglöök lendab väravast mööda

77.min

Iirlased tulevad palliga Eesti trahvikasti, kuid Londak püüab löögi

79.min

Iirimaa teeb viimase vahetuse  - Duff lahkub, Fahey tuleb asemele

82.min

McGeady kauglöök läheb väravast mööda

86.min

Saag saab karistuslöögi järel ohtlikult löögile, kuid pall tabab vastaste jalga

90.min

Londak päästab ohliku olukorra

90.min

Kohtumine on lõppenud

Mängu eel

Rüütli jättis pingile esimeses kohtumises rängalt eksinud poolkaitsja Aleksandr Dmitrijevi.

Keskpoolkaitses mängivad Konstantin Vassiljev ja Martin Vunk ning äärtel Taijo Teniste ja Joel Lindpere. Ründepaarina jooksevad väljakule Kaimar Saag ja Vladimir Voskoboinikov. Kaitseliinis on Enar Jääger, Taavi Rähn, Ragnar Klavan ja Dmitri Kruglov ning koondise puurivahiks on Pavel Londak.