Mae lõpetas Tour de Ski 12. kohaga

Jaak Mae(valges)
Jaak Mae(valges) Foto: AP / Scanpix

Jaak Mae lõpetas parima eestlasena Tour de Ski 12. kohaga, Aivar Rehemaa sai 17., Andrus Veerpalu 20. ning Algo Kärp 42. koha.

«Enne Touri nii kõrget üldkohta ei osanud loota,» rääkis Mae ETVle antud usutluses. «Esialgu oli rõhk pandud klassikatehnika sõitudele. Kokkuvõttes läks Tour korda.»

Üksikutelt etappidelt jäid eestlaste parimateks Aivar Rehemaa neljas koht vabatehnika proloogil ning Mae neljas koht 15 km klassikatehnika sõidus.

«Olen tulemusega väga rahul,» võttis esimest korda Tour de Ski finišisse jõudnud Rehemaa mitmepäevasõidu kokku.

«MMi silmas pidades tuli Tour de Ski`l osalemine kindlasti kasuks,» sõnas enda seisundi poolkehvaks hinnanud Veerpalu.

Tour de Ski`l võttis kindla võidu šveitslane Dario Cologna, kes edestas norralast Petter Northugi ning sakslast Axel Teichmanni.

«Kuna Val di Fiemme asub minu kodukohale väga lähedal, siis oli mul siin ka palju fänne,» sõnas üldvõidu võtnud Cologna. «Hetkel lihtsalt naudin seda võitu.»

Sõidu käik:

Šveitslane Dario Cologna võttis kindla võidu. Teise koha sai tugeva lõpuspurdi teinud norralane Petter Northug, kolmas oli sakslane Axel Teichmann.

Parima eestlasena sai Jaak Mae 12. koha. Aivar Rehemaa lõpetas sõidu 17. ning Andrus Veerpalu 20. koha.

8,4 km vaheajapunktis juhib Cologna Teichmanni ees 1.29,3ga. Kolmas on Rotšev ning neljas Northug, Teichmannist jäävad nad maha kümne sekundiga. Mae on 11., Rehemaa 15. ning Veerpalu 17. kohal.

6,7 km vaheajapunktis on Cologna edu kasvanud Teichmanni ees 59,3 sekundile. 1.14,6 Colognast hiljem tulevad Rönning, Northug ja Rotšev. Mae on 12., Rehemaa 15. ning Veerpalu 16. kohal.

2,7 km vaheajapunktis on Dario Cologna edumaa Axel Teichmanni ees suurendanud 45,6 sekundile. Liidrist 1.15,4 hiljem tulevad kolmekesi koos Vassili Rotšev, Eldar Rönning ning Petter Northug. Jaak Mae tuleb vaheajapunktist läbi 10., Aivar Rehemaa 12. ning Andrus Veerpalu 16. kohal.

Esimesed mehed on pääsenud rajale.

Eestlastest läheb Jaak Mae rajale üheksandana, Aivar Rehemaa 15. ning Andrus Veerpalu 16. ja Algo Kärp 38. kohalt.

Esimesena pääseb rajale šveitslane Dario Cologna. 34,1 sekundit liidrist hijem stardib sakslane Axel Teichmann ning 1.05,2 pärast Colognat norralane Eldar Rönning.