foto: AFP/Scanpix
Helsingis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITFi tenniseturniiril osalenud Eesti esireket Kaia Kanepi otsustas turniiri seljavalu tõttu pooleli jätta.
Reedeses veerandfinaalis alistas turniiril kõrgeimat paigutust omav Kanepi (WTA 34.) ligi poolteist tundi väldanud kohtumises 17-aastase endise juunioride maailma esinumbri venelanna Darja Gavrilova (WTA 385.).
Pärast mängu hakkas aga Kanepil selg pisut valutama ja oluliselt parem polnud seis ka laupäeva hommikul, seetõttu otsustas ta 18-aastasele slovakitarile Jana Cepelovale (WTA 220.) loobumisvõidu anda.
Mäletatavasti kimbutas Kanepit seljavalu ka oktoobri lõpus Moskvas peetud 721 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril, siis mängis ta sisuliselt kogu nädala valuvaigistite toel.
«Moskvas mängisin tablettide ja teibi abil, aga nüüd polnud mõtet ennast väga lõhkuda,» nentis 26-aastane Kanepi. «Ja ega see tablettide abil mängimine väga lihtne pole.»
Kanepi rahustas tennisefänne, et midagi väga tõsist seljaga lahti pole. «Selg oli valulik ja kange, aga nüüd käisin Raineri (kiropraktik Rainer Kägo – toim) juures ja seis on juba palju parem,» kinnitas ta.
Nii Kanepi kui ka tema treener Silver Karjus jäid Helsingi turniiriga rahule, kuna peamine eesmärk – saada ettevalmistusperioodil võistlusmänge – sai täidetud. «Kindlasti läks nädal korda. Vigastust küll ei oodanud, aga kõik eesmärgid, mis seadsime, said täidetud ja võib-olla on isegi hea, et saab nüüd seljale rohkem tähelepanu pöörata,» arutles Karjus. «Saime kolm head mängu, ja mitte ainult seda – saime ka mõningaid uusi asju harjutada.»
Kahe ja poole nädala pärast sõidab Kanepi kümneks päevaks Taisse laagrisse ning sealt lendab ta otse Austraaliasse. Uut hooaega alustab Kanepi kohe jaanuari alguses Brisbane’is, seejärel mängib Sydneys ning siis juba aasta esimesel suure slämmi turniiril ehk Austraalia lahtistel meistrivõistlustel.












Tagasi