Lessing pääses eestlastest ainsana jälitussõitu

Roland Lessing
Roland Lessing Foto: Priit Simson

Laskesuusatamise MK-etapil Hochfilzenis sai meeste 10 km sprindis Roland Lessing parima eestlasena 44. koha ja oli ka Eesti koondisest ainus, kes jälitussõitu pääses.

Lessing tegi kahe tiiru peale ühe möödalasu ja kaotas võitjale 1.43,4.

Kauri Kõiv eksis kokku kolmel lasul ja sai 68. koha, kaotust võitjale kogunes 2.21,7. Indrek Tobreluts pidi käima samuti kolmel trahviringil, ent oli suusarajal aeglasem kui Kõiv ja pidi leppima 82. kohaga, kaotades võitjale 2.49,8.

Teise järjestikuse sprindivõidu sai rootslane Carl Johan Bergman, teine oli samuti kõik märgid tabanud venelane Andrei Makovejev, kaotades Bergmanile 9,2 sekundit ning kolmas šveitslane Benjamin Weger, kes läbis mõlemad tiirud puhaste paberitega ja kaotas Bergmanile 19,6 sekundit.

Meeste jälitussõit algab Hochfilzenis homme kell 12. Täna kell 15.30 on kavas naiste 7,5 km sprint.

Meeste 10 km sprint:

1. Carl Johan Bergman (Rootsi) 24.41,9 (0 möödalasku)

2. Andrei Makovejev (Venemaa) +9,2 (0)

3. Benjamin Weger (Šveits) +19,6 (0)

4. Emil Hegle Svendsen (Norra) +21,5 (1)

Sõidu käik:

Start on antud, esimesena pääses rajale prantslane Florent Claude.

Eestlastest stardib esimesena Roland Lessing, kes kannab stardinumbrit 29

Claude suutis küll kõik märgid tabada, ent kaotab nii Simon Hallenberterile kui Dusan Simockole, kes käisid mõlemad ühel trahviringil

Äsja startis Roland Lessing

Seitse sportlast on mõlemad lasketiirud läbinud ja seni on ainsana kõik märgid tabanud Markus Windisch

Lessing tabab esimeses tiirus kõik märgid ja läheb hetkel 19. kohale, kaotades liidrikohal olevale Carl Johan Bergmanile 33,4 sekundit

Mõlemad tiirud on puhaste paberitega läbinud ka Andrei Makovejev ja Bergman, liidrikohal on Makovejev, kes edestab Bergmanit vaid 0,8 sekundiga

MK-sarja üldliider Martin Fourcade tabas esimeses tiirus kõik märgid, aga läks hetkel alles 12. kohale

Bjørndalen eksib viimases tiirus ühel lasul

Lessing on ka viimasel ringil enam-vähem Arnd Peifferi kannul püsinud ja läheb finišis hetkel 19. kohale, kaotust liidrikohal olevale Bergmanile 1.43,4

Tobreluts eksib teises tiirus samuti kahel lasul

Kõiv läheb esimese tiiru järel 75. kohale, kaotades liidrile 1.07,3, Tobreluts läheb teise tiiru järel hetkel 64. kohale, kaotust liidrile 2.22,0

Lessing on hetkel finišis 35. kohal, aga mitmed tugevad mehed on veel tulemata. Kas õnnestub punktikohale jääda?

Kõiv eksib viimases tiirus ühel lasul ja läheb hetkel 60. kohale, kaotust liidrile 1.46,7

Indrek Tobreluts on finišis 64. kohal ehk juba jälitussõidust väljas

Mullune MK-sarja üldliider Tarjei Bø tabas täna mõlemas tiirus kõik märgid, kuid kaotab teise tiiru järel liidrikohal olevale Makovejevile 19,6 sekundit ja on hetkel kuues

Lessing on finišis langenud 37. kohale

Ühel trahviringil käinud Svendsen lükkab Bø seitsmendaks, minnes ise kuuendaks, kaotust liidrile 16,2 sekundit

Ka Kõiv on jälitussõidust väljas, kuna finišis on ta hetkel 63. kohal, kaotust Bergmanile 2.21,7

Lessing on punktikohalt välja langenud, olles hetkel 41. kohal, aga kohe lükkab Svendsen ta veel koha võrra tahapoole

Ühel trahviringil käinud Svendsen peab täna leppima neljanda kohaga, kaotades Bergmanile 21,5 sekundit

Täna esikolmik peaks olema selline: teise järjestikuse sprindivõidu saab rootslane Carl Johan Bergman, teine on samuti kõik märgid tabanud venelane Andrei Makovejev, kaotades Bergmanile 9,2 sekundit ning kolmas šveitslane Benjamin Weger, kes läbis mõlemad tiirud puhaste paberitega ja kaotas Bergmanile 19,6 sekundit

Makovejevile on see karjääri parim tulemus, seni on ta neljal korral olnud kolmas

Weger jõudis esimest korda poodiumile mullu Pokljukas, kui sai tavadistantsil 2. koha

Finišisse on jõudnud 91 meest, tulemata on jäänud veel 13 meest, kaks sportlast otsustas täna mitte startida

Eestlastest pääses siis ainsana homsesse jälitussõitu ühe möödalasu teinud Roland Lessing, kes hetkel on finišis 43. kohal

Rajal oli eestlastest taas kiireim Kauri Kõiv, kes kaotas kogu distantsi kiireimana läbinud Jevgeni Ustjugovile 1.06,0, Lessing kaotas 1.18,5 ja Tobreluts 1.34,5

Nüüd on kõik sportlased läbinud 9 km vaheajapunkti, seega kilomeeter veel ja peagi saab tänasele meeste sprindile joone alla tõmmata

Finišisse on jõudnud 98 sportlast, kuus veel tulemata

Nüüd on kõik sportlased finišis, Lessing sai siis täna 44. koha, Kõiv 68. ja Tobreluts 82. koha

Enne sõitu:

Hooaja esimesel MK-etapil Östersundis eestlastel sprindis kõige paremini ei läinud – jälitussõitu pääses ainsana Kõiv, kes sai ühe möödalasu juures 46. koha. Tobreluts alustas puhaste paberitega, ent eksis püstitiirus kolmel lasul ja pidi leppima 73. kohaga. Lessing aga pidi käima koguni viiel trahviringil ja sai alles 94. koha.