Aljand ja Kanter valiti aasta parimateks sportlasteks

Täna teatas sportlaskarjääri lõpust viimaste aastate Eesti parim naissportlane Triin Aljand, kes oma eduka karjääri jooksul võitis kokku viis Euroopa meistrivõistluste medalit. 2012. aastal võitis ta Debrecenis 50 m liblikujumises hõbemedali. Lisaks on Aljandi auhinnakapis veel neli lühiraja Emilt võidetud medalit (kolm hõbedat ja kaks pronksi). Aastatel 2011 ja 2012 valiti ta Eesti parimaks naissõportlaseks. Foto: Peeter Langovits

Tänavuse aasta Eesti parimaks meessportlaseks valiti kettaheitja Gerd Kanter, naiste seas võidutses ujuja Triin Aljand.

Kanter võitis sel aastal Daegu kergejõustiku MMil hõbemedali, Aljand teenis aasta lõpus lühirajaujumise EMil hõbedase ja pronksise autasu.

Kanteri esikoht oli kokkuvõttes küllaltki kindel. Kettaheitja asetasid esikohale nii alaliidud kui ka ajakirjanikud. Samas rahvas hindas kõige kõrgemalt Konstantin Vassiljevit. Siiski jäi Vassiljev meeste arvestuses kokkuvõttes kolmandaks, kuna alaliidud asetasid ta alles neljandale positsioonile. Kokkuvõttes mahtus Kanteri ja Vassiljevi vahele jalgrattur Rein Taaramäe.

Naiste arvestuses edestas Aljand Kaia Kanepit vaid ühe silmaga. Aljand teenis esikoha ajakirjanike ja alaliitude arvestuses, rahvas hindas parimaks aga tänavu maailma esireketi alistanud Kanepi. Kokkuvõttes tuli kolmandaks Anna Iljuštšenko.

Parimaks noorsportlaseks tunnistati mitmevõistleja Grit Šadeiko, kes edestas odaviskajat Liina Laasmad ja tennisisti Anett Kontaveiti. Parima noorsportlase valimisel arvestati vaid ajakirjanike ja alaliitude hääli.