15 000 dollari suuruse auhinnafondiga tennisturniiri poolfinaalis alistas Elena Malõgina Katriin Saare

Elena Malõgina.
Elena Malõgina. Foto: Kuvatõmmis videost

Pärnu tennisehallis toimuval 15 000 dollari auhinnafondiga Paf Open turniiril alistas Elena Malõgina pingelises poolfinaalis Katriin Saare 4:6, 6:2, 6:1 ja jõudis teist nädalat ITF turniiril finaali.

Elena Malõgina (WTA 728) ja Katriin Saare (WTA 1113) vahelises poolfinaalis oli oodata tasavägist mängu, vahendab Tennis.ee. Kuigi Saar ja Malõgina on osalenud paljudel sarnastel turniiridel, siis tänavu oli see nende esimene kohtumine. 2018.aasta Eesti meistrivõistluste finaalis jäi peale Saar 7:5, 7:5, mullusel Alexela Mastersil pidi Saar vigastuse tõttu andma seisul 0:6, 0:3 loobumisvõidu.

Teel poolfinaali alistas Saar avaringis kvalifikatsioonist turniirile pääsenud 18aastase leedulanna Iveta Daujataite 6:2, 6:4, seejärel 18aastase lätlanna Margarita Ignatjeva (WTA 1070) 6:4, 6:0 ning veerandfinaalis sai seisul 2:1 loobumisvõidu 19aastaselt Anastasia Kulikovalt (WTA 595).

Malõgina teekond oli keerulisem. Avaringis kvalifikatsioonist tulnud 18aastase soomlanna Liisa Vehvilaineni 6:1, 7:6(2) alistanud Malõgina võitis teises ringis 17aastase valgevenelanna Viktoriya Kanapatskaya (WTA 703) 6:3, 6:3 ja veerandfinaalis võttis Merko Openil saadud kaotusele revanši 20aastaselt hollandlannalt Suzan Lamensilt (WTA 532) ülipingelises heitluses 6:4, 4:6, 6:4.

Tänane poolfinaal oli ülipõnev. Esimest setti alustas Saar murdega ja murdis uuesti Malõgina servi ka viiendas geimis. Sarnaselt veerandfinaalile ei andnud Malõgina sellises seisus alla ja viigistas. Oli ka üheksandas geimis 40:15 juhtimas, kuid ei suutnud geimi võita ja Saar murdis 5:4 ette ning vormistas oma pallingul 6:4 setivõidu.

Teist setti alustas Malõgina murdega ja asus 3:0 juhtima. Viiendas geimis oli Saar lähedal vastumurdele, kuid Malõgina hoidis oma servi. Seisul 5:2 murdis Malõgina uuesti ja viis kohtumise otsustavasse setti.

Kolmandat setti alustas Saar murdega, aga Malõgina vastas järgmises geimis samaga. Hoogu sattunud Malõgina eksis vähem ja võitis kuus geimi järjest loovutades Saarele vaid kolm punkti.