Eesti tennisist võitis Tuneesias karjääri esimese ITF tiitli

Kristjan Tamm
Kristjan Tamm Foto: Eesti Tenniseliit

Eesti tennisist Kristjan Tamm (ATP 864.) tegi Monastiris suurepärase turniiri ja võitis karjääri esimese 15 000 dollari auhinnafondiga turniiri.

Tamme esimeseks vastaseks  oli 19-aastane venelane Egor Noskin (ATP 998.), kes pääses põhitabelisse kvalifikatsioonist, vahendab Tennis.ee. Tamm võitis avamatši 7:6, 6:2 ja edenes järgmisesse ringi. Teises ringis kohtus Tamm kolmandana asetatud Ivan Davydoviga (ATP 691.) ja võitis veenvalt 6:1, 6:4.

Veerandfinaalis kulus Tammel kaks tundi, et jagu saada seitsmenda asetusega 21-aastasest hispaanlasest Benjamin Winter Lopezist (ATP 753). Poolfinaalis 24-aastase itaallase Daniele Capecchi (ATP 740.) vastu kaotas Tamm esimese seti 0:6, kuid tõi mängu pöörde ja võitis järgmised 6:3, 6:2.

Täna peetud finaalis oli eestlase vastaseks 20-aastane itaallane Andrea Guerrieri (ATP 875). Tamm asus esimeses setis 3:0 juhtima, kuid lasi viigistada. Seti lõppu mängis eestlane taas hästi: ta murdis kaheksandas geimis vastase pallingu ja võitis oma servigeimi kuivalt, tasuks 6:3 setivõit. Teises setis läks Tamm 4:0 ette ja võitis seti 6:1.

Tund ja 14 minutit kestnud kohtumises lõi Tamm kuus serviässa ja ei teinud ühtegi topeltviga, esimeselt servilt võitis punkti 79 protsendil juhtudest. Guerrieril olid need näitajad null ässa, kuus topeltviga ja 49%.

Turniirivõit lisab Tamme kontole 10 punkti ja sellega peaks ta tõusma edetabelis uude sajasse  (730-740 koha kanti). Seni oli Tamme parim tulemus ITF turniiri poolfinaali jõudmine.