Kanepi sai Brisbane'is karjääri teise turniirivõidu

Kaia Kanepi teenis karjääri teise turniirivõidu.
Kaia Kanepi teenis karjääri teise turniirivõidu. Foto: SCANPIX

Eesti esireket Kaia Kanepi (WTA 34.) alistas Brisbane’is peetud 655 000 dollari suuruse auhinnafondiga tenniseturniiri finaalis slovakitari Daniela Hantuchova (WTA 24.) kindlalt 6:2, 6:1 ja võitis oma karjääri teise tiitli.

Kohtumine kestis tund ja 15 minutit.

Seni olid nad omavahel mänginud kolm korda ja kõikides matšides jäänud peale Hantuchova. Tänases mängus asus Hantuchova 2:1 juhtima, kuid Kanepi võitis viis geimi järjest ja seega esimese seti 6:2. Teises setis läks Kanepi 4:0 juhtima, seejuures suutis Hantuchova nelja geimi peale võita vaid ühe punkti. Seisul 4:1 oli Kanepi oma pallingul pisut raskustes, aga suutis ikkagi servi hoida. Turniirivõidu võttis ta Hantuchova servil neljandal matšpallil.

Kanepi servis mängu jooksul neli ässa ja tegi kaks topeltviga, Hantuchova tegi neli topeltviga. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Kanepil 54 ja Hantuchoval 56. Mängitud punktidest võitis Kanepi 62 ja Hantuchova 36.

See on suurim turniir, mille Kanepi võitnud. Võidu eest teenis ta 470 edetabelipunkti ja 110 000 dollarit auhinnaraha, millest lähevad kohalikud maksud maha.

Mängu käik:

Kanepi - Hantuchova:

Mängueelsed intervjuud

Kanepi: proovisin palju magada, süüa ja mitte väga vara ärgata. Olen natuke rohkem närvis kui eelmistel päevadel, aga loodetavasti saan sellest ruttu üle.

Hantuchova: see on olnud imeline algus aastale. Olen selle nimel tööd teinud ja loodan, et tuleb hea mäng.

Kanepi on Hantuchovaga seni mänginud kolmel korral ning eestlannal on õnnestunud võita vaid üks sett, sedagi 2007. aastal. Viimati olid nad vastamisi 2010. aastal New Havenis, siis võitis Hantuchova 7:5, 6:3.

Mängijad tulid nüüd väljakule.

Eurospordi kommentaatorite hinnangul on Kanepi praeguse mängu põhjal kindel TOP 15 mängija, ehk isegi esikümne mängija.

Nüüd lauldakse Austraalia hümni.

Hantuchova jaoks on tänane karjääri 13. finaal, seni on tal neli tiitlit. Kanepile on see viies finaal ja tal on üks turniirivõit.

Tänane pukikohtunik on prantslane Kader Nouni. Loosi võitis Hantuchova ja ta valis servi.

Algas soojendus.

Kanepi pole varem Brisbane'is avaringist edasi pääsenud, Hantuchova senine parim tulemus sel turniiril oli veerandfinaal kaks aastat tagasi.

15:0 Kanepi alustab ässaga

15:15 Hantuchoval on taas õnne - pall kukub jälle võrguripsest Kanepi väljakupoolele

30:15 Hantuchova lööb võrku

40:15 Kanepi servib ässa

6:2

Kanepi hoiab kindlalt servi ja võidab avaseti!

6:1

Kanepi murrab Hantuchova servi ja võidab karjääri teise tiitli!

Tegemist on Kanepi karjääri viienda WTA finaalmänguga, võite on tal seni üks - mäletatavasti teenis ta esikoha 2010. aasta suvel Palermos.

Hantuchovaga on Kanepi seni mänginud kolmel korral ning eestlannal on õnnestunud võita vaid üks sett, sedagi 2007. aastal. Viimati olid nad vastamisi 2010. aastal New Havenis, siis võitis Hantuchova 7:5, 6:3.