Venno aitas Friedrichshafeni Meistrite liiga esitosinasse

Mariel Gregor
Oliver Venno (paremal nr. 8) rõõmustab teenitud punkti üle.
Oliver Venno (paremal nr. 8) rõõmustab teenitud punkti üle. Foto: CEV

Võrkpallur Oliver Venno koduklubi VfB Friedrichshafen võitis eile hilisõhtul Euroopa Meistrite liiga eelviimases alagrupimängus Belgias Leuvenis Asse-Lenniki Euphony 3:1 (30, 23, -20, 21) ja kindlustas edasipääsu 12 parema hulka.

Kogu kohtumise resultatiivseimad olid võitjameeskonna tähed Oliver Venno ja brasiillane Idner Lima Martins 15 punktiga, kirjutab volley.ee.

Friedrihshafen vajas selles kohtumises edasipääsemiseks vaid üht punkti ehk kahte geimivõitu. Ülitasavägise alguse järel tuldi sellega toime, kusjuures eestlase panus oli teise geimi viimaste punktide mängimisel kõige kaalukam - kaks rünnakupunkti ja üks pallingul. Pärast põhiülesande täitmist vahetati mitu peaosalist (ka Venno) pingile. Kokku tõi Venno rünnakul 11, serviga kaks ja blokis samuti kaks punkti.

Enne alagrupiturniiri viimast mängu Venemaa meistri Kaasani Zeniidiga (18. jaanuaril Saksamaal) on Friedrichshafenil 12, Zeniidil 11, Euphonyl 3 ja Zalau Rematil (Rumeenia) 1 punkt. Venno klubi saab liidrikohta nautida ilmselt vaid täna õhtuni, kui Zeniit kohtub Rematiga. Igast alagrupist pääseb võistlust jätkama kaks paremat.

Täna õhtul tasub pöialt hoida Raimo Pajusalule ja Keith Pupartile, kelle klubi Rennes` Etudiant kohtub eurosarja Challenge Cupi 1/16 finaalis Zagrebi Mladostiga. Samas sarjas ja staadiumis mängib Tallinna Selver homme Hollandis Dötinchemi Langhenkeliga ning Varssavi Polütehnikum (Ardo Kreek) Kastela Mladostiga. Eivo Žuravljovi klubi Famagusta Nea Salamina mängib täna sama Küprose linna klubi Anorthosisega.