Postimees| E24| Eesti Kaart| Ilm| Sport| Tarbija24| Elu24| Naine24| Soov| Reporter| Õhtuleht| Kanal2
Tallinna Postimees| Tartu Postimees| Pärnu Postimees| Sakala| Virumaa Teataja| Järva Teataja| Valgamaalane
Prindi | Saada sõbrale
Eesti jalgpallikoondis.
1/1

Eesti jalgpallikoondis.

foto: Mihkel Maripuu

foto
http://f1.pmo.ee/f/2011/11/16/838044t20hd91e.jpg
http://f2.pmo.ee/f/2011/11/16/838044t41h7f7c.jpg
Eesti jalgpallikoondis.
Mihkel Maripuu
http://f3.pmo.ee/f/2011/11/16/838044t40hd069.jpg

Jalgpalliliit: Eestile pole tehtud pakkumist kihlveopettuses osalemiseks

12.01.2012 12:58

Eesti Jalgpalli Liit

Kommenteeri | Prindi

2011. aasta 9. veebruaril toimus Türgis Eesti - Bulgaaria sõpruskohtumine. Selle mängu kohtunikud olid äraostetud ja nendega oli kokkulepitud mängu tulemuses. Mängu kohtunikud said selle eest raha.

Eesti ja Bulgaaria võistkonnad ei olnud sellest teadlikud ja kummalegi võistkonnale mitte ühtegi pakkumist ei tehtud. Eesti ja Bulgaaria olid kihlveopettuse ohvrid. Eesti tõstatas teema väga teravalt nii Eesti kui ka maailma meedias ja viis asja FIFAsse ja UEFAsse, kus algatati uurimine, määrati keelud ja jõuti asja tuumani.


Üleeile korraldas FIFA oma peakorteris briifingu ajakirjanikele, et tutvustada, kuidas käib pettuste avastamine ja nende vastu võitlemine. Seal esitleti ajakirjanikele erinevaid dokumente, sh Eesti - Bulgaaria juhtumi kohta.


Iga jalgpallimängu puhul on mängus raha - kui Eesti käis 2010. aasta lõpus mängimas Kataris ja Hiinas, maksid vastuvõtvad alaliidud selle eest; kui Uruguay ja Brasiilia käisid Eestis, maksis selle eest Eesti alaliit. Makstakse reisi eest, ööbimise eest ja mängutasu. Nii on see kõikides sõprusmängudes. Summad varieeruvad paarikümnest tuhandest eurost kuni miljoniteni, kõik sõltub vastasest - on ju selge, et kui Eesti tahab Brasiiliat saada Tallinna mängima, siis selle eest tuleb tasuda. Need kaks asja ei ole omavahel mitte kuidagi seotud kokkuleppemängudega. Praeguses uudises on aga need asjad segamini aetud.
 

VAATA SIDUSTEEMADE KATALOOGE
REKLAAM

Lisa oma kommentaar

Nimi:

E-post:

NB! Vaata kommenteerimise tingimusi
Soovin moderaatoriks kandideerida

Arhiiv
«    »  «    »
ETKN RLP