Noorte 3000 meetri jooksu Eesti sisemeistrid on Andi Noot ja Allar Lamp

Pärnumaa spordiliit ja Pärnu Postimees kutsuvad üles esitama maakonna 2020. aasta sporditeo kandidaate. Foto: Urmas Luik

Tallinnas Lasnamäe spordihallis selgusid täna Eesti talviste noorsoo ja juunioride kergejõustiku meistrivõistluste raames medalivõitjad ainsa pikamaajooksu distantsina kavas olnud 3000 meetri jooksus.

Meesjuunioride jooksu võitis 800 m distantsil eile Eesti meistriks tulnud Tartu spordiseltsi Kalev esindaja Andi Noot ajaga 8.52,99, mis on tema isiklik rekord. Varasem tippmark oli 9.02.

Dmitri Aristovil jooksu vedada lasknud Noot tegi asjad selgeks 250 meetrit enne lõppu, kui spurtides möödus Aristovist. «Plaanisin seda algusest peale, sest esimene kilomeeter kujunes aeglaseks 3.00,» rääkis Andi Noot Jooksuportaalile. Ta arvas, et miks mitte proovida täita juuniroide MMi 1500 meetri normi 3.48. «Võtan kõike rahulikult. Tormama ei hakka,» ütles Noot.

Teisena lõpetanud Dmitri Aristov sai ajaks 8.59,51. Pronksmedal kuulus 9.05,51-ga Heinar Vainele (VAK Staier).

Meesjuunioride 3000 m tulemused

,Noorsooklassi 3000 meetri jooksu võitis Allar Lamp (TÜASK) ajaga 8.51,21. Eile 800 meetri jooksus finišisirgel võitja takistamise pärast diskvalifitseeritud Lamp võttis jooksu vedamise enda peale kolm ringi enne lõppu.

«Läksin kindla peale välja,» ütles Lamp Jooksuportaalile. Sinnani tegi tempot tema klubikaaslane Kenny Kivikas.

Hõbemedali võitnud Kivikase aeg 8.57,58. Kolmanda koha sai Vladimir Vaher (Stamina SK) ajaga 9.04,57. Lamp on talvisel hooajal võtnud eesmärgiks 1500 meetri jooksu Kuldliiga etappidel ja ka täiskasvanute Eesti talvistel meistrivõistlustel.