Eveli Saue ja Madis Vaikmaa triumfeerisid Alutaguse maratonil

Mariel Gregor
Alutaguse suusamaraton
Alutaguse suusamaraton Foto: Tarmo Haud / Estoloppet

Ida-Virumaal peetud 14. Alutaguse suusamaratoni finišijoone ületas meestest esimesena Madis Vaikmaa. Naistest võitis laskesuusataja Eveli Saue.

Vaikmaa läbis 40 km ajaga 1:40.47,4. Tema järel tuli teiseks Alutaguse suusaklubi esindaja Timo Juursalu (1:41.20,1), kolmanda koha saavutas Andre Mets (1:41.20,5).

Padise suusataja Madis Vaikmaa jaoks oli tänase võistluse näol tegu vormi proovilepanekuga uuel nädalavahetusel ees ootavaks 41. Tartu Maratoniks. «Tegelikult on väsimus sees, sest olen viimased poolteist kuud üsna julgelt treeninud. Loodan uuel nädalal veidi rohkem puhata ning mõned head trennid teha ja siis on juba kõik korras,» läheb sellel hooajal oma kontole pea 800 suusakilomeetrit kogunud mees uuele jõuproovile vastu enesekindlalt.

Eveli Saue võiduaeg oli 2:03.33,8.

Kokku registreerus pikale maratonile esialgsetel andmetel 807 suusatajat.

25 km rajale läks esialgsetel andmetel üle 150 suusataja. Esimesena jõudis finišisse Kaarel Kasper Kõrge ajaga 1:05.24,5. Kiireim naine Sippie Truu läbis distantsi 1:15.48,9ga.

M-15 klassi parim oli Taivo Vahur  tulemusega 1:06.42,1 ning N-15 klassis Anette Baum ajaga 1:15.35,4.