Maret Vaher võitis orienteerumises oma 68. ja Even Toomas 5. Eesti meistrikulla

Orienteeruja kaardiga.
Orienteeruja kaardiga. Foto: TOOMAS HUIK/PM/SCANPIX BALTICS

Põlvamaal Kadajal selgitati täna Eesti meistrid suusaorienteerumise tavarajal. Eesti-Läti liiga sarja kuuluval võistlusel osales lisaks kahe riigi paremikule teisigi tugevaid välisvõistlejaid nagu Juri Jazõkov Valgevene koondisest ja 4-kordne rattaorienteerumise maailmameister Ksenia Tšernõhh Venemaalt.

Kõigis vanuseklassides kokku osales ligi 250 võistlejat.

Naiste põhiklassis näitas oma lemmikdistantsil järjekordselt parimat minekut Maret Vaher (OK Põlva Kobras). 1994. aasta MM-i pronksmedaliomanik võitis 9,9 km rajal oma 68. Eesti meistrimedali kõigi orienteerumisalade peale kokku ajaga 1:06.01. Ksenia Tšernõhh kaotas tasavägises heitluses 20 sekundiga ja Eesti meistrivõistluste hõbeda saanud Daisy Kudre (OK Peko) täpselt minutiga. Eesti MV pronksi teenis Piibe Tammemäe (OK Orvand) ajaga 1:10.29.

Tasavägiselt kulges võistlus ka meeste 15,2 km rajal, kuid jäme ots jäi lõpuks külalisvõistlejate kätte. Valgevenelane Juri Jazõkov püüdis rajal kinni Läti koondise liidri Andris Kivlenieksi ja ehkki viimasel õnnestus lõpuks jälle väike vahe sisse teha, oli kindlaks võitjaks ajaga 1:16.23 siiski valgevenelane. Kivlenieksi tulemuseks jäi 1:17.49. Eesti meistrivõistluste esikolmik reastus üldarvestuses kohtadele 3.-5., medalisaajateks olid Even Toomas 1:18.31, Tiit Toomas 1:18.51 (mõlemad OK Peko) ja Tarvo Klaasimäe (Rakvere OK) 1:20.11.

Juunioridest tulid Eesti meistriteks Asso Kesaväli (Rakvere OK) ja Evely Kaasiku (JOKA).

Viimased tänavuse talve meistrid selgitatakse märketeatesuusatamises 10. märtsil Haanjas Suure Munamäe jalamil.