Anneli Preimann sai Euroopa suurimal vibuturniiril 15. koha

Oliver Lomp
Külad saavad mõõtu võtta ka vibulaskmises. Pilt on illustratiivne.
Külad saavad mõõtu võtta ka vibulaskmises. Pilt on illustratiivne. Foto: Elmo Riig / Sakala

Möödunud nädalavahetusel toimus Prantsusmaal Nimesis Euroopa suurim vibuturniir, kus osales peaaegu 1100 sportlast – parima eestlasena sai Anneli Preimann 15. koha.

«Eestlased seekord poodiumini ei küündinud, kuid esitust võib siiski edukaks pidada,»kommenteeris treener Raul Kivilo.

Anneli Preimann tuli 152 sportvibu naise seas 15.kohale. Plokkvibulaskurid Evert Ressar ja Maarika Jäätma püstitasid uued Eesti siserekordid.

Kvalifikatsiooni 22.kohal lõpetanud Anneli Preimann alistas esimeses ringis 11.asetusega Jessica Tomasi Itaaliast. Teises ringis tuli vastu võtta kaotus valitseva Euroopa meistri prantslanna Berengere Schuh vastu.

«Loomulikult lootsin enamat, kuid jään siiski rahule. Euroopa meistrile matši kaotada ei ole häbiasi,» kommenteeris Preimann.

Kvalifikatsioonis 579 silmaga Eesti plokkvibu meeste siserekordi püstitanud Evert Ressar tuli selle tulemusega 249 mehe seas 54.kohale. Maarika Jäätma, kes uuendas 566 silmaga enda nimele kuulunud rekordit, lõpetas 29.kohal. Sportvibu laskurid Taavi Ennemuist ja Siim Aaver lasid enda hooaja margid, mis andsid neile 341 mehe seas vastavalt 49. ja 54.koha.

Sportvibu klassis tulid võistluse võitjateks sakslanna Elena Richter ja prantslane Jean Charles Valladont. Plokkvibu klassis olid edukaimad itaallanna Anastasia Anastasio ja Pierre Julien Deloche.