Tartu maratonil võidutses Jörgen Brink

Jörgen Brink
Jörgen Brink Foto: Kristjan Teedema

41. Tartu maratoni võitis rootslane Jörgen Brink, kellele see oli Tartu maratoni esimene esikoht. Brinki võiduaeg oli 2:43.20,1.

«See oli hea võistlus, tundsin end üllatavalt hästi ja mul olid head suusad,» kommenteeris Brink ETV-le antud intervjuus.

Rootsile tagasid kolmikvõidu Daniel Rickardsson ja Jimmie Johnsson.

Parima eestlasena sai Algo Kärp 24. koha, kes kaotas võitjale 2.35,5. Aivar Rehemaa lõpetas 25. kohaga, kuid kaotust võitjale kogunes 6.09,2.

Ka naiste arvestuses oli Rootsi päev - esikoha sai Susanne Nyströmi, edestades 0,8 sekundiga oma kaasmaalanna Jenny Hanssonit. Kolmas oli šveitslanna Seraina Boner, kes kaotas 3,6 sekundiga. Tatjana Mannima oli viies.

Maratoni käik (värskem info eespool):

Esikoha saab Jörgen Brink, teise koha saab Rickardsson (+0,9) ning kolmas on Jimmie Johnsson (+2,4). Mullune võitja Jerry Ahrlin saab 14. koha. Algo Kärp jõuab samuti finišisse ja saab 24. koha.

Juhtima on läinud Rickardsson, võitu jahivad ka Anders Aukland, Jörgen Brink, Stanislav Rezac, Jimmie Johnsson ja Thomas Alsgaard.

Sõita on 2 km, liider on jätkuvalt Johnsson, teiseks on tõusnud Daniel Rickardsson.

Liidritel on sõita veel 3 km, liidrikohal on rootslane Jimmie Johnsson, kes on teistega väikese vahe sisse sõitnud. Teisel kohal on Børre Næss.

Liidriks tõuseb taas Thomas Alsgaard, sõita on 7,4 km.

Nüüd teeb tempot Jørgen Aukland.

Sõita on 9,3 km ja tempot asus tegema norralane Svein Tore Sinnes.

Liidritegrupp on 20-meheline, Algo Kärp on 53,5 km peal 21. ja Aivar Rehemaa 24. kohal.

Sõita on jäänud 9,5 km ja liidriks on tõusnud rootslane Jimmie Johnsson.

Palu vahefinišis on naistest liider Susanne Nyström, talle järgneb Jenny Hansson ning kolmas on Seraina Boner.

Sõita on 12,2 km ja endiselt teeb tempot Fredriksson, talle järgneb mullune võitja Jerry Ahrlin.

Sõita on 15,5 km, liidritegruppi veab Mathias Fredriksson.

Palu vahefinišis (46 km) oli liidrikohal Børre Næss Stanislav Rezaci ja Anders Auklandi ees.

Sõita on jäänud 17,8 km, liidrikohal sõidab norralane Thomas Henriksen.

Sõita on jäänud 19 km, liidrikohal taas Thomas Alsgaard.

Gruppi on vedama asunud norralane Arne Post.

Sõita on jäänud veel 21,5 km.

39 km peal on Alsgaard liider, talle järgnevad Jerry Ahrlin ja Stanislav Rezac. 23 km peal liider olnud Anders Högberg on selles punktis viies. Algo Kärp on 17. kohale langenud ning Aivar Rehemaa on 21. kohal.

Hetkeliider on Thomas Alsgaard, tema selja taga mullune võitja Jerry Ahrlin.

Suusarajal on liidriks tõusnud Jörgen Brink, grupp on hakanud natuke lagunema. Sõidetud on tund ja 38 minutit.

Naistest saab Kuutse vahefinišis esikoha Jenny Hansson, teine on Seraina Boner ja kolmas Susanne Nyström, kolm naist on 1,9 sekundi sees. Tatjana Mannima on jätkuvalt viies, kaotust liidrile 2.35,6.

Liidrite grupp on 22-meheline.

Kuutse vahefinišis (32 km) on liider tšehh Stanislav Rezac. Telepildis tundus, et tema järel oli Anders Högberg, kuid arvuti annab teise koha Morten Pedersenile ja kolmanda Mathias Fredrikssonile, Högbergi 25 parema seas üldse ei paista. Ilmselt väike tehniline probleem. Algo Kärp on selles vahefinišis 13. kohal ja kaotab 14 sekundit, Aivar Rehemaa on 20. kohal ja jääb liidrist maha 20,8 sekundit.

23 km punktis on liidrikohal rootslane Anders Högberg, talle järgnevad norralane Roger Aa Djupvik ja Algo Kärp, Aivar Rehemaa on 11. kohal. Naistest on selles punktis liider jätkuvalt Seraina Boner, Tatjana Mannima on viies.

Postimehe spordireporter Tiit Reinart ootab suusatajaid Kuutse (32 km) teeninduspunktis. «Meeleolu on kõigil hea, valatakse energiajooke ja oodatakse,» edastas ta kohapeal toimuvat.

Nüüd teeb tempot Jörgen Brink, Kärp on teisel kohal.

Algo Kärp asus taas ise vedama.

Liidriks on tõusnud Arne Post, teisel kohal on Jörgen Brink.

Naiste arvestuses oli Matul esikohal Seraina Boner.

Üksinda on eest ära läinud Espen Harald Bjerke, kuid grupp pole kaugel.

Liidrigrupis on umbes 40 meest.

Matu vahefinišis on esikohal Algo Kärp.

Kärp on asunud tempot tegema.

Sõidetud on 19 minutit.

Suusatajaterivi veab norralane Thomas Alsgaard, teisel kohal on praegu Algo Kärp.

Viimati võitis Eesti suusataja Tartu maratoni seitse aastat tagasi, kui esimesena jõudis üle finišijoone Raul Olle.

Start on antud! 63 km pikk rada kulgeb Otepäält Elvasse.