Eesti jalgpallikoondis alistas El Salvadori 2:0

Los Angeles Memorial Coliseumile kogunes umbes 20 000 El Salvadori koondise poolehoidjat. Foto: Madis Kalvet

Eesti jalgpallikoondis alustas aastat võidukalt, kui Los Angeleses peetud sõpruskohtumises alistati 2:0 El Salvadori koondis.

Kohtumise avapoolaeg lõppes seisuga 0:0, kuid teisel poolajal panid eestlased oma paremuse maksma, kui 71. minutil oli täpne kaptenipaela kandnud Ragnar Klavan ja 85. minutil vormistas lõppseisu vahetusest sekkunud Raio Piiroja.

Eesti koondislased said pärast mängu pea kohale tõsta ka karika, kuna võitjale oli ette nähtud Flex TV karikas. Staadionile oli mängu jälgima tulnud hinnanguliselt 20 000 pealtvaatajat, kes hakkasid juba enne lõpuvilet lahkuma, kuna nende lemmik oli mängu kaotamas.

Järgmised sõpruskohtumised peab Eesti jalgpallikoondis maikuus.

Mängu käik:

-

Eesti koondise algkoosseis: Sergei Pareiko, Enar Jääger, Alo Bärengrub, Ragnar Klavan, Taijo Teniste, Martin Vunk, Sander Puri, Siim Tenno, Joel Lindpere, Joonas Tamm, Tarmo Kink.

El Salvadori algkoosseis: Dagoberto Portillo, Xavier Garcia, Elder Figueroa, Steven Purdy, Victor Turcios, Osael Romero, Eliseo Quintanilla, Dennis Alas, Alfredo Pacheco, Jaime Alas, Lester Blanco.

-

El Salvador pani palli mängu!

1 min

El Salvadori mängijad saavad jaole lahtisele pallile ja kohe lüüakase ka peale, kuid Pareiko püüab kindlalt

2 min

Tamm saab tsenderdusele pea vahele, kuid pall lendab napilt üle värava

5 min

Mõlemad meeskonnad üritavad palli enda kontrolli alla saada

10 min

Seis püsib jätkuvalt 0:0

15 min

Kumbki meeskond pole viimastel minutitel midagi ohtlikku suutnud korda saata

16 min

Eesti koondis kaotab keskväljal ohtlikult palli ja El Salvador tuleb kiirelt rünnakule, kuid õnneks jõuab Pareiko õigel ajal jaole

17 min

Tamm teeb ees kõvasti tööd ja võidab palli Eestile tagasi, kuid kokkuvõttes pealelöögini ikkagi ei jõuta

19 min

Vungi kauglöök lendab väravast mööda

20 min

Puri võitleb kaitses kõvasti ja võtab ka vastaselt palli ära, kuid kohtunik vilistab siiski eestlasele vea

20 min

El Salvadori karistuslöök lendab otse müüri

22 min

Eestlased kaotavad kahel korral oma karistusala lähistel ohtlikult palli, kuid seejärel ei õnnestu ka El Salvadori koondisel soovitu ellu viia

25 min

Eesti koondis üritab palli hoida ja kombineerida, kuid lõpuks tehakse Lindpere vastu keskväljal viga

29 min

Kingi karistuslöök lendab rikošetist üle otsajoone, pall El Salvadorile

32 min

Lester Blanco lööb kaugelt üliohtlikult peale, siiski lendab pall napilt üle Sergei Pareiko valavata värava

35 min

El Salvadori mängijad saavad Kingi löögile jala ette

36 min

El Salvador ründab ohtlikult ja sel korral läheb pall väga napilt väravapostist mööda

38 min

Teniste tsenderdab palli karistusalasse, kuid kahjuks on pall liiga kõrge ja keegi selleni ei ulatu

42 min

Tenno tsenderdus läheb üle jala ja pall lendab üle otsejoone

44 min

Mängu edenedes on vaiksemaks jäänud ka El Salvadori poolehoidjad

45 min

Quintanilla karistuslöök lendab ohtlikult Eesti värava suunas, kuid Pareiko on ülesannete kõrgusel ja püüab palli

45 min

Esimesele poolajale lisaminuteid ei anta ning kohtunik vilistab poolaja lõppenuks. Seis püsib 0:0.

45 min

Käib teine poolaeg!

49 min

El Salvador ründab, kuid Pareiko on väravas kindel

51 min

Lindpere võitleb rünnakul hästi ja loob Eestile hea võimaluse, kuid söödu saanud Tamm ei suuda piisavalt kiiresti tegutseda ja El Salvadori mängijad jõuavad jaole.

54 min

El Salvador ründab ohtlikult, kuid ründaja vahepeal takerdub ja saadab seejärel löögi väravast mööda

56 min

Eesti vahetab. Tenno puhkama, Kams mängu

59 min

Pareiko püüab ohtliku pealelöögi

62 min

Jääger puhkama, Šišov mängu

64 min

Kink saab Puri tsenderduse järel peaga löögile, kuid pall põrkab üle värava

65 min

Kink lööb taas ohtlikult, kuid sel korral jääb palli teele ette El Salvadori väravavaht

68 min

El Salvador saab väravast umbes 25 meetri kauguselt karistuslöögi, mis kujuneb äärmiselt ohtlikuks. Siiski õnnestub Pareikol pall posti põrkest üle otsajoone lükata

71 min

Eesti teenib karistuslöögi ja Tarmo Kink suunab selle ohtlikult värava peale. Vastaste puurilukk tõrjub palli, kuid ei suuda seda püüda ja esimesena on jaol Ragnar Klavan, kes lükkab palli ka väravõrku! Eesti juhib 1:0!

71 min

Vahepeal on Eesti teinud veel ühe vahetuse ning Tamme asemele tuli väljakule Luts

74 min

Siim Luts teeb kõvasti rünnakul tööd ja söödab palli ohtlikult värava alla, kus El Salvadori kaitsja lükab mänguvahendi napilt enne Gert Kamsi jalga üle otsajoone

76 min

El Salvadori karistuslöök lendab müüri

81 min

Eesti vahetab. Kink puhkama, Piiroja mängu

81 min

Piiroja võtab väljakul Kingi asemel sisse ründaja koha

83 min

Piiroja leiab sööduga Lindpere, kes lööb ka peale, kuid El Salvadori puurilukk püüab palli

84 min

El Salvadori fännid lahkuvad vaikselt staadionilt

85 min

Piiroja teenib Eestile karistuslöögi

85 min

Lindpere annab karistuslöögist hea tsenderduse ja karistuslöögi teeninud Piiroja suunab palli peaga väravasse! Eesti juhib 2:0!

85 min

Äkitselt on staadion jäänud juba päris tühjaks!

87 min

Piiroja saab taas peaga löögile, kuid sel korral lendab pall väravast mööda

89 min

El Salvador ründab ohtlikult ja kahel korral soovitakse ka penaltit, kuna nende arvates mängisid eestlased karistusalas käega

89 min

Kuigi 90 minutit pole veel täis tiksunud, siis annab kohtunik juba lõpuvile

90 min

Eesti võitis 2:0!

Kohtumine toimub Los Angeleses Memorial Coliseumi nime kandval areenil, mis mahutab 93 000 pealtvaatajat. Sellel staadionil on El Salvador ka varasemalt sõpruskohtumisi pidanud. Eelkõige on Memorial Coliseum tuntud selle poolest, et 1932. ja 1984. aastal toimusid siin olümpiamängud.

Viimati avaldatud FIFA edetabelis paiknevad mõlemad meeskonnad 54. kohal. Kui Eesti koondis pakkus eelmisel aastal oma poolehoidjatele ilusaid võite, siis ka El Salvador on näidanud häid esitusi. Seejuures on eestlaste seekordne vastane võitnud seitse viimast kohtumist. Varasemalt ei ole Eesti ja El Salvador kohtunud.

El Salvador - Eesti kohtumine peetakse Flex TV karikale, millega autasustatakse võitjat. Kui mäng lõppeb viigiga, selgitatakse karika omanik penaltiseerias.

Algselt oli kohtumise algusajaks välja kuulutatud 6:00 Eesti aja järgi, kuid mängupäeva hommikul teatas El Salvadori Jalgpalli Liit, et kohtumine algab 15 minutit planeeritust hiljem - põhjuseks toodi see, et viimastel päevadel on huvi mängu vastu tõusnud ja kuna arvestatav hulk pileteid müüakse staadioni väravas, ei pruugi kõik inimesed õigeks ajaks oma istekohale jõuda.

Kohtumise algusaeg lükkus veel 15 minutit edasi, kuna teel staadionile läks katki Eesti koondise buss.