Marko Albert alustas hooaega 6. kohaga

Mariel Gregor
Marko Albert
Marko Albert Foto: Raigo Pajula

Triatleet Marko Albert tegi hooaja avastardi Uus-Meremaal, lõpetades poolpika triatloni 6. kohaga.

Planeeritult pidi toimuma Ironman New Zealand täispikal triatlonidistantsil (3,8km ujumist - 180km rattasõitu - 42,2km jooksu). Et aga ilmaolud olid Uus-Meremaal Taupo järve ääres laupäeval ääretult karmid, siis lükati võistlus edasi pühapäevale ja otsustati korraldada täispika triatloni asemel poolpikk triatlon (1,9-90-21).

Starditi maalilises Taupo järves Taupo Jahtklubi eest sügavast tormisest veest ja ujuti 1 ring paralleelselt kaldaga. Veest väljus Albert ajaga 24:13 esimesena. 90 km pikkuselt rattaringilt saabus eestlane seitsmendana (ajaga 2:14.11) ja jooksis poolmaratoni 1:18.01, finišeerudes ajaga 4.00,43 ning kuuenda kohaga.

Võitis 3.55,03ga belglane Marino Vanhoenacker. Teise koha sai Timothy Reid 3.55,51ga ning kolmanda Cameron Brown 3.56,38ga. Naistest võitis tulemusega 4.22,46 Meredith Kessler.