Eesti korvpallur võitis Saksamaa karikavõistlustel pronksi

Mailis Pokk
Mailis Pokk Foto: basket.ee

Möödunud nädalavahetusel sai korvpallur Mailis Pokk TSV 1880 Wasserburgi võistkonnaga Saksamaa karikavõistlustel kaela pronksmedali.

Eestlanna panuseks kolmanda koha kohtumises oli 21 minutiga 5 punkti, 3 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu.

Lisaks osaleb Pokk ka TSV 1880 Wasserburg’i  duubelnaiskonnaga Saksamaa kolmandas liigas. Laupäeval toimunud kohtumises hiilgas eestlanna taas üleplatsimängijana, visates 30 punkti. TSV 1880 Wasserburg 2 alistas Basketball Club Erfurti 70:62.

Inglismaal võitis õdede Bratkade koduklubi Loughborough Students Riders veerandfinaalis ülekaalukalt Sefton Starlighti 80:30.  Maaja Bratka oli kogu kohtumise resultatiivseim 18 punktiga.

Merike Anderson ja Gavigal Nice Basket 06 pidi aga kahjuks Prantsusmaa meistriliigas vastu võtma ülinapi kaotuse, jäädes Lyonile alla 66:67.

Hispaania LF2 liigas mängiv Valeria Kasti naiskond CB Arxil võttis võidu Aguere üle 65:60. Eestlase saagiks jäi seekord 28 minutiga 6 punkti ja 7 lauapalli.

Prantsusmaal mängivatest Eesti neidudest õnnestus mäng kõige paremini Laina Mesila-Kaarmannil. Tema võistkond La Couronne Basket alistas Uso Mondeville Basket-Espoiri 73:62. Mesila-Kaarmann toetas naiskonda 10 punktiga.

Samas liigas osaleval Jana Rannaveskil tuli aga vastu võtta kaotus. Tema klubi AB Chartres pidi tunnistama FB Franconville Plessis B 82:68 paremust.

Edukalt läks ka kolmanda eestlannana Prantusmaal mängiva Katri Pesuri naiskonnal. CABC Basket suutis välja tulla 20-punktilisest kaotusseisust ja võitis Cholet Basketit 67:64.