Bayern suutis kohtumise lõpus Reali vastu võidu võtta

Müncheni Bayerni mängijad tähistamas Mario Gomezi (keskel) löödud võiduväravat.
Müncheni Bayerni mängijad tähistamas Mario Gomezi (keskel) löödud võiduväravat. Foto: SCANPIX

Jalgpalli Meistrite liiga esimene poolfinaalmäng Müncheni Bayerni ja Madridi Reali vahel pakkus tõelise põnevusetenduse, mille võitis Bayern koduväljakul 2:1. Korduskohtumine on 25. aprillil kavas Madridis.

Kohtumine algas paremini Bayerni jaoks, kes asus 17. minutil tänu Franck Ribery tabamusele juhtima. Teise poolaja alguses suutis 53. minutil Mesut Özil kohtumise seisu Cristiano Ronaldo söödust viigistada.

Siiski ei soovinud Bayern koduväljakul viigiga leppida ning Mario Gomez suutis lõpuks ühe oma võimalustest siiski ära lüüa, kui ta saatis 90. minutil väravasse Philipp Lahmi söödu.

Kohtumises jagati üsna ohtralt ka kollaseid kaarte: Reali mängijad said koguni kuus ja Bayerni pallurid kolm hoiatuskaarti.

Homme lähevad teise poolfinaali avakohtumises vastamisi Londoni Chelsea ja tiitlikaitsja FC Barcelona. avakohtumine peetakse Londonis.

Müncheni Bayern – Madridi Real 2:1

Väravad: 17. Ribery, 90. Gomez - 53. Özil

Bayern: Neuer, Boateng, Lahm, Badstuber, Ribery, Robben, Alaba, Luiz Gustavo, Schweinsteiger (61. Müller), Kroos, Gomez.

Real: Casillas, Pepe, Sergio Ramos, Coentrao, Arbeloa, Khedira, Özil (69. Marcelo), Alonso, Di Maria (79. Granero), Ronaldo, Benzema (84. Higuain).

Mängu käik:

Lõpuvile on kõlanud!

Marcelo teeb Mülleri vastu vea ja teenib kollase kaardi.

90.+2. minutil teenib Higuain jutustamise eest kollase kaardi.

90. minutil purjetab Lahm paremast äärest läbi ja annab söödu karistusalasse, kust Gomez suunab palli väravasse. Bayern juhib 2:1.

87. minutil kukub Gomez karistusalas ja Bayern nõuab penaltit. Siiski mängib Ramos enne palli ja kõik on korrektne.

84. minutil Benzema puhkama, Higuain mängu.

79. minutil läheb Di Maria puhkama, Granero mängu.

76. minutil sõidab Ramos selja tagant Mülleri pikalt ja teenib kollase kaardi.

73. minutil lendab Gomezi pealöök üle värava.

71. minutil saab Gomez väravaesiselt löögile, kuid pall lendab kindlalt üle.

69. minutil Real vahetab: Özil puhkama, Marcelo mängu.

64. minutil teenib kollase kaardi Lahm, Lahm tegi vea Di Maria vastu.

62. minutil on Gomez ohtlikult läbi saamas, kuid Pepe ja Casillas lahendavad olukorra.

61. minutil teeb Bayern vahetuse: Schweinsteiger puhkama, Müller mängu.

60. minutil saab kollase kaardi Di Maria.

56. minutil saab kollase kaardi ka Alonso.

56. minutil teeb Coentrao vea Luiz Gustavo vastu ning teenib kollase kaardi.

Rünnak aga jätkub ning Ronaldo söödust suudab 53. minutil Özil viigistada. Seis on 1:1.

53. minutil tuleb Real kiiresse vasturünnakusse ja Ronaldo saab ka Neuriga silmisti, kuid Ronaldo löök ebaõnnestub ja Neuer tõrjub.

Käib teine poolaeg!

Esimene poolaeg läbi!

45. minutil saadab Kroos ohtlikust kohast karistuslöögi otse müüri.

44. minutil teenib Gomez Bayernile karistusala joone lähistelt karistuslöögi.

40. minutil on ohtlik olukord juba teise värava all, kui Casillas peab andma endast parima, et tõrjuda Gomezi lööki.

39. minutil saab Benzema ohtlikult läbi, kuid löök jääb nõrgaks ja Neuer püüab.

37. minutil läheb Robben jalg ees sisse Coentraole ning Robben saab selle eest kollase kaardi.

32. minutil jõuab Ronaldo karistuslöögist pall läbi müüri kindlalt Neuerile.

31. minutil tõmbab Badstuber maha Di Maria ning teenib selle eest kollase kaardi.

Robben ja Ribery valmistavad pidevalt Realile peavalu.

28. minutil saab Schweinsteiger kaugelt ohtlikult löögile, kuid pall läheb väravast mööda.

20. minutil teeb Lahm umbes 25-30 meetri kaugusel väravast Ronaldo vastu vea ning Real saab karistuslöögi. Ronaldo saadab palli üle värava.

17. minutil saadab Ribery nurgalöögijärgsest olukorrast palli väravasse. Bayern juhib 1:0.

15. minutil kukub Ribery suhteliselt kergest puutest karistusalas ja Bayerni mängijad nõuavad koheselt penaltit. Siiski penaltit ei järgne ja mäng jätkub.

Real jätkab kombineerimist ja otsitakse Bayerni kaitse nõrka kohta (mängitud 10. minutit).

7. minutil saab Benzema ohtlikult löögile, kuid Neuer lükkab palli üle lati.

Real on saavutanud kerge ülekaalu.

Esimestel minutitel on juba pidanud mõlema meeskonna väravavahid ka mängu sekkuma, kuid midagi ohtlikku siiski pole tekkinud.

Avavile on antud!

Varasemalt on Bayern ja Real poolfinaalides vastamisi läinud neljal korral ning koguni kolmel juhul on edasi finaali pääsenud Saksamaa klubi (1976., 1987. ja 2001. aastal), Reali ainus üleolek pärineb 2000. aastast. Seejuures on Reali puurilukk Iker Casillas kahe meeskonna peale ainuke mängija, kes on viimastes meeskondadevahelistes poolfinaalides osalenud.

Bayerni jaoks on Meistrite liigal tänavu eriline tähtsus, kuna finaalmäng peetakse nende meeskonna koduväljakul. Lisaks on nad sisuliselt kaotanud lootuse heidelda Saksamaa meistritiitli eest ning seega saavad nad rohkem keskenduda Meistrite liigale. Real hoiab samal ajal Hispaania liigas esikohta ning lähimat jälitajat FC Barcelonat edestatakse nelja silmaga. Seejuures lähevad Real ja Barcelona omavahel vastamisi juba laupäevases liigamängus.

«Meil ei ole Meistrite liigas midagi kaotada. Sel hooajal oleme kaotanud vaid Hispaania karikasarjas ning nüüd keskendume nii Meistrite kui ka Hispaania liigale. Minu jaoks on meie meeskonna algrivistus selge ning selliste mängude puhul on see minu jaoks selge juba paar päeva varem,» sõnas Reali peatreener Jose Mourinho uefa.com’ile. «Ma ei pea meid favoriitideks. Minu arvamusest on palju tähtsam selliste ekspertide nagu Franz Beckenbaueri ja Ottmar Hitzfeldi oma, kes peavad Bayernit favoriidiks. Neil on hea meeskond ja head mängijad ning tark treener. Usun, et tuleb huvitav kohtumine.»

«Vastamisi lähevad kaks heas vormis meeskonda ja minu jaoks ei ole selget favoriiti. Tean Reali väga hästi ning nad on tänavu tublisti edasi läinud ning nende rünnak on silmapaistev. Meid ootab ees väga ründav meeskond ning eriti Madridis,» leidis Bayerni juhendaja Jupp Heynckes. «Meie jaoks on see lisamotivatsioon, et tänavune finaal peetakse Münchenis. Minu mängijad on enesekindlad ja väga motiveeritud. Meil on jätkuvalt pinge peal. See ei ole vähenenud, kuna meil ei ole Bundesligas enam midagi mängus.»

Kohtumine algab Eesti aja järgi kell 21.45. Korduskohtumine on kavas 25. aprillil Madridis.

Eeldatavad algkoosseisud tänases kohtumises:

Bayern: Neuer, Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba, Schweinsteiger, Gustavo, Robben, Müller, Ribery, Gomez.

Real: Casillas, Arbeloa, Sergio Ramos, Pepe, Coentrao, Khedira, Alonso, Di Maria, Özil, Ronaldo, Benzema.