Chelsea võitis poolfinaali avamängus Barcelonat

Kas Didier Drogba võib taas selga tõmmata Chelsea särgi?
Kas Didier Drogba võib taas selga tõmmata Chelsea särgi? Foto: SCANPIX

Täna toimunud Meistrite liiga poolfinaali avamängus võitis Londoni Chelsea kodustaadionil tiitlikaitsjat Barcelonat 1:0. Mängu ainsa värava lõi esimese poolaja viimasel minutil Didier Drogba.

Algkoosseisud:

Chelsea: 1-Cech, 2-Ivanovic, 3-Cole, 24-Cahill, 26-Terry, 7-Ramires, 8-Lampard, 12-Mikel, 16-Raul Meireles, 10-Juan Mata, 11-Drogba.
Varus: 22-Turnbull, 17-Bosingwa, 5-Essien, 15-Malouda, 9-Torres, 21-Kalou, 23-Sturridge.

Barcelona: 1-Victor Valdes, 2-Daniel Alves, 5-Puyol, 4-Fabregas, 6-Xavi hernandez, 8-Iniesta, 14-Mascherano, 16-Busquets, 21-Adriano, 9-Alexis Sanchez, 10-Messi.
Varus: 13-Jose Pinto, 3-Pique, 32-Bartra, 11-Thiago Alcantara, 15-Keita, 17-Pedro Rodriguez, 39-Isaac Cuenca.

Chelsea - Barcelona 1:0

Väravad: 45. D. Drogba

MÄNG LÄBI! Chelsea võidab Barcelonat 1:0

Viimasel minutil lööb Pedro posti!!

Kohtunik lisab mängule kolm minutit.

88. minutil tuleb Ramirese asemel väljakule Bosingwa.

86. minutil tõrjub Cehch Puyoli üliohtliku pealelöögi. Xavi asemel tuli platsile Isaac Cuenca.

85. minutit mängitud ning Barcelona pressib. Messi teenib ohtlikust kohast karistuslöögi. Drogba teenib kollase kaardi.

78. minutil tuleb Fabregase asemel platsile Thiago Alcantara. Chelsea suudab endiselt Barcelona rünnakuid edukalt tõrjuda.

76. minutil saab Barcelona poolelt kollase kaardi Sergio Busquets, kes tegi vea Ramiresi vastu.

74. minutil teeb Chelsea peatreener Roberto Di Matteo oma esimese vahetuse. Platsile tuleb Salomon Kalou ning lahkujaks on Juan Mata.

71. minutil saab Barcelona poolelt kollase kaardi äsja väljakule tulnud Pedro.

70. minutit mängitud. Xavi lõi karistuslöögist palli üle värava.

69. minutil Ramiresele kollane kaart ning Barcelonal taas ohtlikust kohast karistuslöök!

65. minutil teeb Barcelona esimese vahetuse. Lahkub Sanchez ning teda asendab Pedro.

63. minutil saab Barcelona ohtlikust kohast karistuslöögi. Messi lööb palli müüri alt läbi, kuid oma mees jääb löögile ette.

57. minutil lööb Sanchez viie meetri pealt palli väravast mööda. Barcelona raiskab palju võilamusi.

55. minutil on läbimurdel taas Messi, kuid tema löögi blokeerib Gary Cahill.

51. minutil teeb Adriano ilusa läbimurde, kuid Cech tõrjub taas.

50 minutit mängitud. Teine poolaeg on alanud Barcelona domineerimisel. Chelsea üritab vastata kiirete kontratega.

Käib teine poolaeg.

Esimene poolaeg läbi!

45. minutil annab Lampard suurepärase söödu äärel spurtivale Ramiresele, kes palli keskele lükkab. Kastis ootab palli Didier Drogba, kes nahkkera kindlalt võrku lööb!

42. minutil läheb Messi kiirrünnakusse ning söödab palli Fabregasele. Fabregas tõstab palli üle Cechi, kui kaitsjad klaarivad palli väravajoonelt. Mõni hetk hiljem lööb Messi uuesti peale, kuid mööda.

38. minutil kulgeb mäng Barcelona taktikepi all, kuid midagi väga ohlikku korda ei saadeta. Pall on viimastel minutitel olnud Chelsea väljakupoolel.

28. minutil saab Messi ohtlikult löögile, kuid Cech on jälle ülesannete kõrgusel.

26. minutil saab Barcelona ohtlikult pealelöögile, kuid  Cech tõrjub.

20.minutil hoiab Barcelona palli pikalt. Esimest korda üle pika aja alustab Barcelona domineerimist.

17. minutil lööb Fabregas värava eest mööda!

MÄNGU EEL:

«Me vajame kahte perfektset esitust,» teab Chelsea peatreener Roberto Di Matteo võidu võtit. «Barcelonale ei meeldi meie vastu mängida. Eelmised omavahelised tulemused näitavad, et see kuidas me mängime on neile natukene raskusi valmistanud,» rääkis Di Matteo enne kohtumist.

Barcelona loots Pep Guardiola kiitis enne mängu Chelsea meeskonnavaimu. «Nad on vahetanud küll peatreenerit ja mõnda mängijat, kuid põhituumik on ikka see sama. Neil on hea meeskonnavaim ja ühine hing,» rääkis Gouardiola. «Mul on raske leida võimalusi nende haavamiseks ja nende värava ohustamiseks,» lisas ta.

2009. aastal olid samad meeskonnad poolfinaalis vastamisi ja draamatilise võidu sai Barcelona, kui Iniesta korduskohtumise viimastel hetkedel edasiviiva viigivärava lõi. Mängu kohtunik Tom Henning Ovrebo sai pärast mängu Chelsea mängijatelt ning toetajatelt väga palju kriitikat. Mees saab ähvarduskirju veel tänase päevani.