Venemaa finaalivastaseks on Slovakkia

Slovakkia mängijad Kanadale löödud väravat tähistamas.
Slovakkia mängijad Kanadale löödud väravat tähistamas. Foto: SCANPIX

Helsingis ja Stockholmis toimuvatel jäähoki maailmameistrivõistlustel selgus teine finalist, kui Slovakkia alistas poolfinaalis 3:1 Tšehhi koondise.

Slovakkia läks avaklomandikul Miroslav Satani väravast 1:0 juhtima, kuid teise kolmandiku keskel Tšehhi viigistas, kui täpne oli Michael Frolik.

Viimase kolmandiku 56. sekundil viskas Satan oma mängu teise värava ja viis Slovakkia 2:1 ette. Tšehhi küll üritas viigini jõuda, kuid hoopis Slovakkia oli taas see, kes värava viskas. Viimase tabamuse autoriks märgiti Libor Hudacek.

Homme toimuvas finaalis kohtub Slovakkia Venemaaga, kes täna oli 6:2 parem Soome koondisest.

Tšehhi - Slovakkia 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Väravad: 30.45 Michael Frolik - 15.52 Miroslav Satan, 40.56 Miroslav Satan, 44.23 Libor Hudacek

Esimene periood:

Kui mängitud on natukene rohkem kui veerand tundi, viib Miroslav Satan Slovakkia juhtima. Söödupunktid Andrei Sekerale ja Ivan Barankale.

Teine periood:

Teise kolmandiku keskel suudab Tšehhi viigistada, kui täna on Michael Frolik. Sööt Tomas Plekanecilt.

Kolmas periood:

Viimase kolmandiku esimesel minutil viib Miroslav Satan Slovakkia 2:1 juhtima!

Slovakkia on lähedal finaali pääsemisele, kui Libor Hudacek nad veerand tundi enne kohtumise lõppu 3:1 ette viib.