Jäähoki MM: Tšehhi alistas pronksimängus Soome 3:2

Tšehhi võitis jäähoki MMil pronksmedalid.
Tšehhi võitis jäähoki MMil pronksmedalid. Foto: SCANPIX

Soomes ja Rootsis toimuvatel jäähoki maailmameistrivõistlustel kuuluvad pronksmedalid Tšehhi koondisele, kes alistas 3:2 peoperemehed soomlased.

Soome - Tšehhi 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)

Väravad: 16.53 Mika Pyörälä, 49.01 Jussi Jokinen  - 12.17 Petr Prucha, 17.22 Jiri Novotny, 19.07 David Krejci

Tšehhi asus kohtumist Petr Prucha väravast juhtima, ent Soome suutis 17. minutil Mika Myörälä väravast viigistada.

Vaid pool minutit hiljem läks Tšehhi aga Jiri Novotny väravast taas juhtima. Avakolmandiku viimasel minutil suurendas David Krejci Tšehhi edu kaheväravaliseks.

Teine periood möödus väravateta. Kolmanda kolmandiku keskel vähendas Jussi Jokinen arvulisest ülekaalust Soome kaotusseisu, kuid enamat väljakuperemehed ei suutnud.