Eesti kaotas võõrsil Horvaatiale 1:3

Horvaatia mängumees Milan Badelj (paremal) kohtumises Eesti vastu.
Horvaatia mängumees Milan Badelj (paremal) kohtumises Eesti vastu. Foto: SCANPIX

Eesti jalgpallikoondis pidas täna aasta teise sõpruskohtumise, kui võõral väljakul jäädi alla EM-finaalturniiriks valmistuvale Horvaatiale 1:3.

Esimesel poolajal domineerivamaks pooleks olnud horvaadid asusid matši 16. minutil juhtima, kui täpne oli Vedran Corluka. 20. minutil suurendas Nikola Kalinic võõrustajate eduseisu ning tulemusega 2:0 ka avapoolaeg lõppes.

Teisel poolajal näitasid eestlased juba paremat mängu, kuid 81. minutil lõid horvaadid juba kolmanda värava, kui täpne oli Ognjen Vukojevic. Siiski suutsid täpsed olla ka eestlased ning 83. minutil saatis Konstantin Vassiljev palli karistuslöögist väravasse.

Eesti poolel tegid täna A-koondises debüüdi keskkaitsja Kaarel Kiidron ning ründaja Henrik Ojamaa.

Järgmise kohtumise peab Eesti jalgpallikoondis esmaspäeval, kui vastamisi minnakse samuti EMiks valmistuva Ukrainaga.

Eesti koondis tänases kohtumises: Sergei Pareiko, Tihhon Šišov, Kaarel Kiidron (46. Andrei Stepanov), Ragnar Klavan, Dmitri Kruglov, Oliver Konsa (62. Gert Kams), Aleksandr Dmitrijev, Konstantin Vassiljev, Tarmo Kink (73. Martin Vunk), Henrik Ojamaa (58. Kaimar Saag), Andres Oper (58. Joonas Tamm).

Mängu käik:

-

Mäng on peagi algamas

-

Umbes 9500 pealtvaatajat mahutav staadion on rahvaga täidetud.

-

Eesti koondise kapten on tänases kohtumises Ragnar Klavan

-

Horvaatia paneb palli mängu!

-

Horvaatia poolel saavad tänases kohtumises mänguaega mitmed tavapäraselt vahetusmängijate pingil istuvad mehed

-

Eesti koondisel on täna vahetusmängijatepingil: Mihkel Aksalu, Andrei Stepanov, Sergei Zenjov, Martin Vunk, Karl Palatu, Gert Kams, Joonas Tamm.

3 min

Kohtumine on alanud rahulikult, rohkem on palli vallanud Horvaatia

4 min

Ojamaa on paremal äärel terav ja tsenderdab palli värava alla, mis langeb siiski kindlalt vastaste väravavahi saagiks

5 min

Kruglovilt hea sööt vasakust äärest ja Konsa saab pealelöögile, kuid mees ei ole olukorraks päris valmis ja saadab palli üle värava

6 min

Eesti on viimastel minutitel näidanud head mängu ja vallanud hästi palli

7 min

Horvaatidel ohtlik karistuslöök, millele saab pea vahele Eduardo. Pareiko on valvel ja lükkab palli üle otsajoone

-

Horvaatia algkoosseis: Subašic, Strinic, Corluka, Schildenfeld, Vida, Kalinic, Ilic, Dujmovic, Badelj, Eduardo, Kalinic.

10 min

Seis püsib 0:0

12 min

Horvaatia ründab ohtlikult, kuid vastaste läbisööt läheb üle otsajoone

15 min

Ojamaa taas teravust loomas, kuid enne tsenderust läks pall napilt üle otsajoone

16 min

Horvaatial terava nurga alt karistuslöök

16 min

Corluka saadab karistuslöögist tulnud palli väravasse ja Horvaatia asub 1:0 juhtima

17 min

Horvaatialt taas ohtlik rünnak, kuid Pareiko tõrjub

19 min

Viimasel ajal on Horvaatia saanud palli rohkem enda kontrolli alla

20 min

Horvaatia kombineerib vasakul äärel ilusasti ja värava alla tulnud terava söödu saadab väravasse Kalinic. Horvaatia juhib 2:0

24 min

Horvaatia valdab jätkuvalt palli ning surub Eesti kaitsesse

25 min

Eesti vahelduseks ka ründab ning Kinki söödu järel saab löögile Vassiljev. Siiski lendab pall napilt üle värava

27 min

Eduardo kukub kergelt Pareiko puute peale, kohtunik selles olukorras midagi keelatut ei näe

29 min

Eesti võidab keskväljal palli ja mänguvahend jõuab vasakul äärel Kinkini, kelle tsenderdus ebaõnnestub

33 min

Klavan tõuseb ja söödab paremale äärele Konsale. Sealt tuleb edasi meile nurgalöök

36 min

Horvaatia teenib umbes 30 m pealt karistuslöögi

36 min

Vida saab karistuslöögi järel peaga löögile, kuid pall lendab üle

37 min

Eesti ründab ja Ojamaa saab kaugelt löögile, pall lendab napilt väravast mööda

38 min

Horvaadid ründavad taas ohtlikult ja saadakse ka värava lähistelt löögile, kuid Pareiko püüab

41 min

Eesti ründab ja Ojamaa söödu järel saab Vassiljev kaugelt löögile. Pall lendab siiski kindlalt üle värava

43 min

Horvaadid saavad taas löögile, kuid Eesti õnneks on Pareiko õigel kohal ja püüab palli

45 min

Esimesele poolajale lisaminuteid ei anta ning kohtunik annab poolajavile. Horvaatia juhib 2:0

45 min

Palli valdamine esimesel poolajal: Horvaatia 66%, Eesti 33%

46 min

Eesti teeb poolajal vahetuse, kui Kiidroni asemel tuleb väljakule Stepanov

46 min

Konsa tõmbab vastase maha ja teenib kohe teise poolaja alguses kollase kaardi

47 min

Teise poolaja alguses hoiab taas rohkem palli Horvaatia

50 min

Eesti hoiab palli ja otsib löögivõimalust. Lõpuks lööb peale Kink, kelle löök lendab kindlalt üle värava

51 min

Eesti on suutnud viimastel minutitel hästi palli hoida

54 min

Eesti läheb kiirele vasturünnakule: Ojamaa lükkab palli vasakusse äärde, kust tuleb Vassiljev ja lööb peale, mis läheb siiski üle värava

56 min

Horvaatia kombineerib Eesti karistusala lähedal ilusasti ja lõpuks saadakse ka löögile. Pareiko seisab taas õiges kohas ja püüab palli

58 min

Eesti teeb kaks vahetust. Platsilt lahkuvad Andres Oper ja Henrik Ojamaa ning neid asendavad Joonas Tamm ja Kaimar Saag

62 min

Eesti teeb veel ühe vahetuse, kui Konsa läheb puhkama ja väljakule tuleb Kams

64 min

Vassiljev lööb kaugelt ja Subašic on korraks raskustes, kuid saab siiski palli oma kontrolli alla

67 min

Horvaatia ründab paremalt äärelt, tsenderdusele saab pea vahele Stepanov ja nurgalöök Horvaatiale

69 min

Viimastel minutitel on taas olnud Horvaatia surve

70 min

Rakitici löök lendab üle värava

72 min

Vassiljevi karistuslöök langeb vastaste puuriluku saagiks

73 min

Eesti vahetab: Kink puhkama, Vunk mängu

77 min

Horvaatia ründab taas ohtlikult, kohtunik vilistab lõpuks suluseisu

81 min

Horvaadid annavad vasakult äärelt tsenderduse keskele ning Vukojevic suunab palli väravasse. Horvaatia juhib 3:0

83 min

Vassiljev lööb karistuslöögist otse peale ja kergest vastasmängija puutest lendab pall väravasse. Seis on Eesti poolt vaadatuna 1:3!

86 min

Eesti rünnak lõppeb tsenderdusega, mis langeb vastaste väravavahi saagiks

88 min

Horvaatia kiirrünnak lõppeb löögiga, mis lendab kindlalt mööda

90 min

Kohtunik lisaminuteid ei anna ning vilistab kohtumise lõppenuks. Horvaatia võitis kohtumise 3:1!

Eesti koondise algkoosseis: Sergei Pareiko, Tihhon Šišov, Kaarel Kiidron, Ragnar Klavan, Dmitri Kruglov, Oliver Konsa, Aleksandr Dmitrijev, Konstantin Vassiljev, Tarmo Kink, Henrik Ojamaa, Andres Oper.

Sel aastal on Eesti pidanud seni ühe sõpruskohtumise, kui Los Angeleses peetud matšis alistati 2:0 El Salvadori koondis.

Eesti ja Horvaatia on varasemalt kohtunud seitse korda ning seni on viis matši lõppenud Horvaatia võiduga ning kaks kohtumist 0:0 viigiga. Ainsa eesltasena on seni horvaatide vastu suutnud värava lüüa Martin Reim, kes oli täpne 1995. aastal, kui võõrsil jäädi EM-valikmängus vastasele alla 1:7.