Kaur Kivistik parandas Saksamaal takistusjooksus isiklikku rekordit

Mariel Gregor
Kaur Kivistik
Kaur Kivistik Foto: EKJL

Tartu Spordiseltsi Kalev ridadesse kuuluv Kaur Kivistik võistles 25. mail Saksamaal Dessaus rahvusvahelisel kergejõustikuvõistlusel 3000 meetri takistusjooksus, kus sai isikliku rekordiga 8.49,51 14. koha.

Tema varasem tippmark pärines möödunud aasta 15. juulist, mil ta jooksis Ostravas noorsoo EMil 8.53,15, kirjutab Jooksuportaal.

«Tegemist oli tema tänavuse esimese stardiga sel distantsil. Ta ei tabanud hästi takistusi,» rääkis Jooksuportaalile treener Endel Pärn, kelle sõnul peaks Kivistik praeguse vormi juures jooksma 8.40 kanti.

Jooksu võitis keenlane Haron Lagat ajaga 8.25,12. Teisena lõpetas poolakas Krystian Zalewski isikliku rekordiga 8.25,50 ja kolmanda koha sai keenlane Clement Kemboi 8.29,04ga. Kokku startis takistusjooksus 20 võistlejat.