Eesti ründas võimsalt, kuid Soome võttis 2:1 võidu

Balti liiga poolfinaal Eesti-Soome. Soome võitis 2:1.
Balti liiga poolfinaal Eesti-Soome. Soome võitis 2:1. Foto: Sille Annuk / Postimees

Eesti jalgpallikoondis kaotas Balti liiga poolfinaalis Tartus Tamme staadionil 1:2 Soomele. Kohtumise kõik väravad löödi avapoolajal. Eesti ründas teisel poolajal maruliselt ja kahel korral ragistati ka väravalatti, kuid teisel poolajal jäid väravad löömata.

Soome mõlema värava autoriks oli Njazi Kuqi (10. ja 22. minutil). Eesti poolel oli 32. minutil täpne Andres Oper. Teisel poolajal sai Eesti mängida arvulises ülekaalus, kuna 45. minutil teenis teise kollase kaardi Alexander Ring.

Eesti kohtub pühapäeval kolmanda koha kohtumises Leeduga. Finaalis lähevad aga vastamisi Läti ja Soome.

Kohtumise käik:

-

Kohtumise alguseni on jäänud kümme minutit.

-

Enne kohtumise algust kätlevad mängijaid Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak ja Tartu linnapea Urmas Kruuse.

-

Hümnid on lauldud ja meeskonnad on mänguks valmis!

-

Kohtunikud on tänasele kohtumisele tulnud Lätist, väljakukohtunikuks on Vadims Direktorenko.

-

Soome paneb palli mängu! Mäng käib!

2 min

Esimesed minutid kulgevad rahulikult.

5 min

Soome teenib kohtumise esimese nurgalöögi.

5 min

Soomlased löövad peale ja Kuqi saab värava ees jala vahele, Pareiko seisab õiges kohas ja lükkab palli üle lati.

7 min

Esimestel minutitel on Soome olnud aktiivsemaks pooleks.

8 min

Pikk sööt ette Operile, kuid ründaja on jäänud suluseisu.

10 min

Nijazi Kuqi viib Soome 1:0 juhtima!

13 min

Soomlased tegutsevad jätkuvalt tervalt.

15 min

Vassiljevi karistuslöök lendas kõrgelt üle otsajoone.

19 min

Oper tsenderdab paremast äärest, kuid soomlaste väravavaht püüab

19 min

Soomlased kiirel vasturünnakul ja saadakse ka löögile. Pareiko tõrjub ja soomlased saavad nurgalöögi.

22 min

Teemu Pukki võidab võitluses Jäägeriga palli ja söödab värava ette, kust Kuqi lööb oma teise värava. Soome juhib 2:0!

24 min

Eestlaste värava all taas ohtlik olukord ning soomlastel tekib järjest mitu võimalust, kuid õnneks mänguskoor ei muutu.

26 min

Soomlased kontrollivad jätkuvalt hästi palli ja eestlased peavad rohkem palli taga ajama.

29 min

Eesti üritab ka rünnata, kuid otsustavatel hetkedel saavad soomlased jaole ja löögini ei jõuta.

32 min

Klavan lööb kaugelt peale, kuid soomlastest läheb palli üle otsajoone.

32 min

Eestlaste nurgalöök ohtu ei kujuta.

33 min

Vassiljev annab palli karistusalasse, kust mänguvahendi saab Oper, kes kõmmutab ka palli väravasse! Seis Eesti poolt vaadatuna 1:2!

34 min

Eesti ründab taas, kuid Soome väravavaht nopib Ahjupera pea kohalt palli.

35 min

Alexander Ring teenib kollase kaardi.

36 min

Oper saab tsenderduse järel peaga löögile, kuid siiski üsna kindlalt väravast mööda.

39 min

Kink annab paremast äärest terava söödu karistusalasse, kuid ründajad kahjuks löögile ei saa.

40 min

Eesti on mängu üsna hästi käima saanud ja söödumäng kulgeb hästi.

40 min

Teniste teenib Eestile nurgalöögi.

41 min

Omakorda nurgalöök Soomele.

41 min

Kink teenib kollase kaardi.

45 min

Esimesele poolajale lisatakse üks lisaminut.

45 min

Ring tuleb Kruglovile kõvasti sisse ja teenib kollase kaardi. Ringile on see teine kollane kaart ja seega jääb Soome vähemusse!

45 min

Esimene poolaeg on lõppenud!

46 min

Käib teine poolaeg!

46 min

Eesti teeb ka kaks vahetust: Ahjupera ja Kink jäävad pingile, Saag ja Puri mängu.

50 min

Teist poolaega on aktiivsemalt alustanud Eesti.

50 min

Eestile teine nurgalöök sel poolajal.

51 min

Terav olukord soomlaste värava all, kahjuks värava all Oper pallile jalga vahele ei saa.

51 min

Puri saab peaga löögile, kuid talle vilistatakse siiski viga.

53 min

Klavanilt hea sööt karistusalasse, pall läheb siiski soomlastele.

54 min

Vahelduseks ründab ka Soome, kuid lõpuks veereb pall üle otsajoone.

57 min

Eesti ründab pikalt, lõpuks teenitakse tsenderduse järel nurgalöök.

58 min

Eesti üritab tsenderdustega leida karistusalast ründajaid, kuid Soome kaitsjad on seni suutnud pallid tagasi lüüa.

59 min

Soome on surutud päris oma karistusala lähistele.

61 min

Kergelt on hakanud ka sadama.

62 min

Oper tõmmatakse päris karistusala lähistel maha, kohtunik annab vile ja tulemas on karistuslöök.

63 min

Vassiljev pommitab peale ja löök on ohtlik, kuid kahjuks latti!

63 min

Jätkuolukorras pommitab Kruglov, väravavaht tõrjub ja Eestile nurgalöök.

65 min

Saag saab löögile, siiski jääb löök väheke nõrgaks ja soomlaste puurilukk püüab.

66 min

Kruglov lööb kaugelt peale ja pall lendab taas latti!

67 min

Eesti surve jätkub ja tsenderdus karistusalasse, millele järgneb Operi löök. Kahjuks siiski üle lati.

68 min

Tenistele terav sööt ja soomlased tõmbavad ta karistusala joonel maha!

68 min

Penaltit siiski ei anta ja tuleb karistuslöök, Hämäläinenile kollane kaart.

68 min

Vassiljev mängib karistuslöögi hästi Kruglovile ette, kelle pommlöögi suudavad soomlased tõrjuda.

71 min

Klavan lööb kaugelt, aga kindlalt mööda.

71 min

Väljakule on täna mängu vaatama kogunenud 2470 inimest.

74 min

Ojamaa on läinud sooja tegema.

76 min

Puri on paremal äärel terav ja lööb peale, kuid napilt väravast mööda.

77 min

Publik skandeerib Ojamaa nime ja loodab ründajat väljakul näha.

79 min

Soomlased ründavad vahelduseks ohtlikult, kuid Klavan on mees õigel kohal ja klaarib olukorra.

79 min

Klavan kukub kahevõitluse järel ja hoiab jalast kinni.

79 min

Arstid tulevad platsile ja Klavan liipab korraks platsilt ära. Samas annab ta koheselt ka märku, et tahab väljakule tagasi.

81 min

Eesti vahetab: Kruglov puhkama, Ojamaa mängu.

85 min

Eesti surve järel ründab ka Soome, rünnak lõppeb suluseisuga.

86 min

Tundub, et aeg hakkab Eesti jaoks otsa saama. Eesti on küll aktiivsem pool, kuid sellist survet nagu poolaja alguses, enam ei ole.

87 min

Ojamaa üritab pöördelt lüüa, kuid kindlalt üle.

88 min

Ojamaa saab taas löögile, kuid kahjuks ka sel korral mööda.

89 min

Eesti surve tugevneb.

90 min

Kohtunik annab kolm lisaminutit.

90 min

Viimane minut.

90 min

Puri lööb peale, aga üle.

90 min

Eestile nurgalöök, Pareiko ka karistusalasse.

90 min

Eesti saab uue nurgalöögi.

90 min

Siiski see tulemust ei anna ja Soome saab 2:1 võidu!

Eesti koondise algkoosseis:

Sergei Pareiko, Taijo Teniste, Ragnar Klavan, Taavi Rähn, Enar Jääger, Dmitri Kruglov, Konstantin Vassiljev, Aleksandr Dmitrijev, Tarmo Kink, Andres Oper, Jarmo Ahjupera.

Vahetusmehed: Pavel Londak, Igor Morozov, Tihhon Šišov, Martin Vunk, Sander Puri, Henrik Ojamaa, Kaimar Saag

Soome koondise algkoosseis:

Niki Mäenpää, Joona Toivio, Petri Pasanen, Perparim Hetemaj, Teemu Pukki, Tim Sparv, Kari Arkivuo, Njazi Kuqi, Alexander Ring, Kasper Hämäläinen, Jukka Raitala.

Vahetusmehed: Lukas Hradecky, Juhani Ojala, Daniel Sjölund, Roni Porokara, Timo Furuholm, Paulus Arajuuri, Markus Halsti, Jarkko Hurme, Mika Ojala, Toni Kolehmainen, Mika Ääritalo.

Eesti jalgpallikoondis on hiljuti pidanud kaks sõpruskohtumist, kus 1:3 jäädi alla Horvaatiale ning 0:4 Ukrainale. Samas on tänaseks mänguks liitunud koondisega ka mitmed meie põhitegijad, kes kahest esimesest matšist kõrvale jäid.

Soome pidas mai lõpus ühe sõpruskohtumise, kui Austrias toimunud matšis alistati järgmises MM-valiktsüklis Eestiga ühte alagruppi kuuluv Türgi 3:2.

Eesti ja Soome olid viimati jalgpallimurul vastamisi 2010. aasta mais, kui Tallinnas toimunud kohtumise võitis Eesti tänu Andres Operi ja Sander Posti tabamustele 2:0. Sellega lõpetati ka 73 aasta pikkune ootus, sest viimati oli Soomest jagu saadud 1937. aastal. Täna peetakse põhjanaabritega järjekorras 29. ametlik maavõistlus, Eesti on neist võitnud kuus ja viigistanud kümme.

Kui tänase kohtumise normaalaja järel peaks mänguseis olema viigiline, selgitatakse paremus ilma lisaaega pidamata penaltiseerias. Võitja kohtub pühapäeval Balti turniiri finaalis Läti või Leeduga, kes lähevad omavahel vastamisi teises poolfinaalis, mis algab täna kell 17.30 Võru linnastaadionil. Sõltumata tänaste mängude tulemustest peetakse Soome koondise osalusel toimuv mäng pühapäeval kell 13.30 Võru staadionil ning Eesti koondis mängib kell 16.30 taas Tartus Tamme staadionil.

Balti turniir õnnestus Eestil viimati võita 1938. aastal. Kokku on Eestil kolm turniirivõitu, nii Läti kui ka Leedu on võidutsenud kümnel korral.

Postimees.ee toob kell 20.30 algava kohtumise käigu lugejateni.